ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA zalicza największy tygodniowy wzrost notowań od początku lipca
07.08.2020r. 08:07

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają, ale surowiec zaliczy ten tydzień z największą zwyżką notowań od początku lipca - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,70 USD, niżej o 0,60 proc., po wzroście od początku tego tygodnia o 3,6 proc.

Ropa Brent w dostawach na październik, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 44,88 USD za baryłkę, niżej o 0,42 proc., po wzroście w tym tygodniu o 3,6 proc.

Inwestorzy analizują sytuację na globalnych giełdach paliw w czasie, gdy spadają amerykańskie zapasy ropy, a OPEC+ pompuje na rynki więcej swojego surowca.

Zapasy ropy w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 7,37 mln baryłek do 518,6 mln baryłek - najniższego poziomu od kwietnia 2020 r.

Tymczasem od początku sierpnia kraje sojuszu OPEC+ mają dostarczać o 1,3-1,5 mln baryłek ropy dziennie więcej. Do tego również amerykańscy producenci ropy z łupków są gotowi do przywrócenia wyższej podaży surowca.
"Na rynkach utrzymują się obawy dotyczące potencjalnego popytu na ropę" - mówi Vandana Hari z Vanda Insights.

"Niedawne wzrosty cen ropy są prawie w całości wywołane słabszymi notowaniami dolara amerykańskiego" - dodaje.

Vandana wskazuje, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa, która ma wpływ na popyt na paliwa na świecie, ani się nie poprawia, ani znacząco nie pogarsza.

Tymczasem według danych chińskiej służby celnej za lipiec 2020 wynika, że import ropy przez Chiny, drugą największą gospodarkę na świecie, spadł do 51,29 mln ton, co odpowiada 12,13 mln baryłek dziennie, w porównaniu z 53,18 mln ton w czerwcu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE