ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Woś: w piątek zaprezentujemy projekt o jawności finansowania NGO-sów
07.08.2020r. 08:08

W piątek o godz. 11 zaprezentujemy projekt o jawności finansowania, transparentności finansów organizacji pozarządowych - zapowiedział minister środowiska Michał Woś. Dodał, że przy projekcie, który ma objąć szeroki zakres NGO-sów, współpracował z resortem sprawiedliwości.

Woś w Programie I Polskiego Radia mówił m.in. o "ekoorganizacjach", które jego zdaniem "nie zawsze mają +eko+ na pierwszym miejscu" i wykorzystują troskę Polaków o środowisko.

Według szefa MŚ "tajemnicą Poliszynela jest, że duża część organizacji ekologicznych właściwie działa po to, żeby wykonywać pewne polecenia wielkiego biznesu, wielkiego kapitału czy możnych tego świata". Jak zaznaczył, są też organizacje prawdziwie ekologiczne, za których działania jest wdzięczny.

"Te nieuczciwe organizacje trzeba po prostu wskazać palcem i dlatego dzisiaj o godz. 11 Ministerstwo Środowiska zorganizuje konferencję prasową, aby zaprezentować projekt o jawności finansowania, transparentności finansów organizacji pozarządowych" - zapowiedział Woś.

Zdaniem ministra jawność i transparentność to także często postulaty samego trzeciego sektora. "Nie ma nic ważniejszego w demokracji niż transparentność finansów, niż wiadomość, jak przepływają te finanse. Ta wiedza się należy Polakom" - wskazał.
Woś zaznaczył, że będzie to szerszy projekt, obejmujący nie tylko organizacje działające w obszarze ochrony środowiska. Jak wyjaśnił, przy projekcie współpracował z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą i razem z nim ten projekt zaprezentuje.

"To jest ważne dla naszego środowiska politycznego, dla środowiska Solidarnej Polski" - podkreślił. "Wiemy, że na świecie są wielkie organizacje lewicowe, które masowo finansują różnego rodzaju przedsięwzięcia związane z ideologią, chociażby ideologią LGBT i innymi" - dodał.

Woś powiedział, że w tej w kwestii nie chodzi o to, aby czegoś zakazywać, ale chodzi o przejrzystość. "Polakom należy się informacja, która organizacja działająca w Polsce, robiąca projekty w Polsce, wychodząca na ulicę, jest finansowa ze środków zagranicznych, przez jaką organizację, przez kogo, kto konkretnie na tym korzysta" - mówił.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Wydma Lubiatowska 07.08.2020r. 12:36
Proponujemy Panu Ministrowi, aby zapoznał się z prezentowanym tekstem:... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 07.08.2020r. 18:01
Bardzo dobry projekt. Opinia publiczna powinna wiedziec skad plyna pieniadze na lobbying OZE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE