ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MFiPR: efektywność energetyczna budynków korzystna dla środowiska i domowych budżetów
07.08.2020r. 11:22

Wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań podnoszących efektywność energetyczną budynków i ograniczających zużycie surowców czy materiałów jest korzystne dla środowiska i domowych budżetów - wskazuje minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska - Jedynak.

Jak podało w piątek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, przygotowało szóstą broszurę informacyjną z cyklu "Odpowiedzialny konsument" ws. zrównoważonego budownictwa.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak tłumaczy, że broszura "Zrównoważone budownictwo" wraz z towarzyszącą jej animacją służą zwróceniu uwagi na rolę, jaką budownictwo i sektor mieszkalnictwa odgrywają w ograniczaniu negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. "Poprzez decyzje związane z budową lub późniejszym użytkowaniem zarówno inwestorzy, użytkownicy budynków, jak i projektanci oraz wykonawcy mogą wnieść swój wkład w poprawę jakości środowiska naturalnego" - mówi, cytowana w komunikacie, minister.

Dodaje, że osoby, które planują budowę, remont czy termomodernizację domu znajdą w materiale praktyczne wskazówki. "Zachęcamy do wykorzystywania innowacyjnych rozwiązań podnoszących efektywność energetyczną budynków oraz ograniczających zużycie surowców i materiałów. Korzyści dla środowiska okazują się jednocześnie korzyściami dla domowych budżetów - o czym można się przekonać korzystając z polecanego przez nas kalkulatora oszczędności. Wsparciem dla osób planujących proekologiczne inwestycje będą programy rządowe, o których również przypominamy" - wskazuje.

Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu - głównego partnera kampanii - przypomina, że budownictwo odpowiada za 39 proc. emisji dwutlenku węgla oraz za zużycie 36 proc. w skali globalnej (według danych UNEP). W jej ocenie pilne i konieczne są kolejne inicjatywy prośrodowiskowe w tym sektorze.
Resort podał, że broszura i animacja na temat zrównoważonego budownictwa dostępne są na stronie internetowej ministerstwa oraz partnerów współpracujących.

Broszura i animacja zostały opracowane przez Grupę Roboczą ds. Konsumenckich w ramach Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, który stanowi otwarte forum dialogu przy Minister Funduszy i Polityki Regionalnej. Współautorami są organizacje społeczeństwa obywatelskiego, instytucje publiczne oraz firmy. Rolę koordynatora grupy roboczej pełniło Forum Odpowiedzialnego Biznesu, natomiast rolę koordynatora broszury - Ministerstwo Rozwoju.

Cykl "Odpowiedzialny konsument" to broszury i animacje: "Zakupy i konsumpcja", "Zdrowie", "Życie w domu", "Transport", "Produkty finansowe", "Zrównoważone budownictwo"

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Cieplik 10.08.2020r. 08:12
Przez grzeczność nie skomentuję.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Szym 11.08.2020r. 18:13
Cieplik przez grzeczność nie skomentował. A ja tak: "Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE