ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Budowa elektrowni jądrowej Kudankulam w Indiach postępuje zgodnie z planem
11.08.2020r. 14:19

Indyjski wykonawca Larsen & Toubro zakończył zgodnie z harmonogramem instalację suchej osłony zbiornika ciśnieniowego reaktora w bloku nr 3 elektrowni jądrowej Kudankulam w stanie Tamil Nadu. Jednocześnie rosyjski Atommasz ogłosił rozpoczęcie produkcji zestawu wytwornic pary dla bloku nr 5 tej samej elektrowni.

Sucha osłona (dry shield) jest to metalowy cylinder wypełniony betonem serpentynitowym, który jest umieszczony wokół zbiornika reaktora. Służy do osłabiania strumienia neutronów, a także pomaga zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się żelbetowej konstrukcji szybu reaktora. Sucha osłona, która waży 140 ton, została wyprodukowana przez JSC Tyazhmash w mieście Syzran, w regionie Samara w Rosji.

W tym samym czasie Atommash, spółka zależna rosyjskiego Rosatomu, rozpoczęła produkcję zestawu wytwornic pary dla bloku 5. Firma wyprodukowała te same urządzenia także dla trzeciego i czwartego bloku elektrowni. Każdy generator pary ma średnicę ponad 4 metry, długość około 15 m i wagę 340 ton. Ostatni z czterech generatorów pary przeznaczonych dla bloku nr 4 został wysłany 28 lipca z zakładów w Wołgodońsku do St Petersburga i dalej drogą morską przez kanał Sueski do Indii.
Nuclear Power Corporation of India planuje rozbudowę EJ Kudankulam o cztery nowe jądrowe bloki energetyczne (3, 4, 5 i 6), wyposażone w reaktory WWER-1000/V-412, każdy o mocy 917 MWe. Budowę bloków 3 i 4 rozpoczęto odpowiednio w czerwcu i październiku 2017 r.

Kudankulam 1 i 2, wyposażone w takie same reaktory rozpoczęły działalność komercyjną odpowiednio w grudniu 2014 i kwietniu 2017 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE