ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pod presją Chin Rosnieft anulował kontrakt na półzanurzalną platformę poszukiwawczą
13.08.2020r. 11:03

Platforma miała prowadzić prace eksploracyjne węglowodorów na wodach należących do Wietnamu. Miała ją dostarczyć brytyjska firma Noble Corp. Według doniesień mediów, decyzja Rosnieftu spowodowana jest presją ze strony Chin na wstrzymanie wszelkich prac przy blokach poszukiwawczych na obszarach uznawanych za sporne - czytamy w BiznesAlert.pl.

Podobną decyzję w czerwcu 2020 roku podjęła wietnamska firma PetroVietnam, która również anulowała zamówienie na platformę poszukiwawczą. Rosnieft Wietnam był wtedy zaniepokojony żądaniami Chin uznając, że prowadzenie prac poszukiwawczych jest jego prerogatywą.
Zdaniem analityków, Pekin dąży do wyparcia wszystkich zagranicznych firm naftowych z Morza Południowochińskiego, pozostawiając siebie jako jedynego potencjalnego partnera do wspólnego rozwoju złóż węglowodorów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Neftegaz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE