ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA zaliczy drugą tygodniową zwyżkę notowań
14.08.2020r. 08:10

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw rosną - surowiec zaliczy drugą tygodniową zwyżkę notowań. W USA odżywa popyt na paliwa, więc inwestorów nie bardzo martwią pesymistyczne prognozy Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) dotyczące zużycia paliw na świecie - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 42,37 USD, wyżej o 0,31 proc., po zwyżce od początku tego tygodnia o ok. 3 proc.

Ropa Brent w dostawach na październik, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 45,11 USD za baryłkę, wyżej o 0,33 proc., po wzroście notowań w tym tygodniu o 1,6 proc.

Inwestorów zadowalają w dalszym ciągu środowe dane o zapasach paliw w USA po tym, gdy w ub. tygodniu zapasy ropy spadły o 4,51 mln baryłek - do 514,08 mln baryłek, najniższego poziomu od kwietnia 2020, zapasy benzyny zmniejszyły się zaś o 722 tys. baryłek, a popyt na benzynę wzrósł już w USA do poziomu "sprzed koronawirusa.

Rynkowych graczy nie martwią za bardzo w takiej sytuacji prognozy przedstawione przez Międzynarodową Agencję Energii (IEA), która obniżyła swoje szacunki globalnego popytu na ropę niemal na każdy kwartał aż do końca 2021 r.
Szacunki IEA na II połowę 2020 r. dotyczące globalnego popytu na ropę zostały obniżone o 500 tys. baryłek dziennie - do średnio 95,25 mln b/d, ponieważ na świecie ograniczono mocniej niż oczekiwano podróże lotnicze z powodu kryzysu zdrowotnego.

"Perspektywy popytu na paliwa pogorszyły się w ostatnich tygodniach, ponieważ pandemia koronawirusa szerzej się rozprzestrzeniła" - napisała w komunikacie IEA.

Analitycy wskazują tymczasem, że światowe dostawy ropy naftowej wzrosły już w lipcu, bo Arabia Saudyjska wycofała się z niektórych cięć produkcji, do czego wcześniej się zobowiązała, a poprawa cen ropy na globalnych rynkach zachęciła producentów surowca z USA i Kanady do ożywienia niektórych operacji wydobywczych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE