ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGNiG zaprasza na rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej
14.08.2020r. 15:35

"1920. Wdzięczni Bohaterom" to tytuł widowiska historycznego, które odbędzie się w sobotę, 15 sierpnia, w rocznicę Cudu nad Wisłą, na płycie PGE Narodowego. Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli zobaczyć na żywo premiery, przewidziano pokazy dodatkowe - codziennie od 20 do 23 sierpnia. Mecenasem Głównym wydarzenia jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Płyta stadionu zamieniła się już w okopy i pole bitwy. Trwają próby przed sobotnią premierową inscenizacją. W imponującej scenografii z elementami lasu pojawi się kilkudziesięciu aktorów, setki rekonstruktorów, a także konie i pojazdy historyczne. Widowisko będzie połączeniem rekonstrukcji wydarzeń bitewnych, scen aktorskich i wystąpień muzycznych oraz projekcji filmów archiwalnych. Pojawią się wizualizacje i animacje multimedialne - będzie gra świateł i dźwięków.

- Jesteśmy Głównym Mecenasem "1920. Wdzięczni Bohaterom", bo wydarzenia sierpnia 1920 roku są dla nas inspiracją. Chcemy, aby wiara i wartości obrońców Ojczyzny sprzed 100 lat nie zostały zapomniane, a stanowiły wzór i motywację dla współczesnych Polaków - powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes PGNiG, podkreślając, że to również wyraz uczczenia pamięci bohaterów tamtych wydarzeń i podkreślenie roli zwycięstwa polskiego wojska nad bolszewicką nawałą, która zagrażała całej Europie. Jak przyznał Prezes PGNiG, firma bez wahania zdecydowała się objąć główny mecenat nad widowiskiem. - Duże spółki, jak nasza, powinny pamiętać nie tylko o biznesie, ale także realizować założenia społecznej odpowiedzialności - dodał.PGNiG jest polską firmą i z dumą zawsze podkreśla przywiązanie do polskiej historii, tradycji i dziedzictwa. Jednym z celów jej działalności pozabiznesowej wynikającej z zasad społecznej odpowiedzialności biznesu jest propagowanie wiedzy historycznej. Wykorzystanie jako narzędzia edukacji tak atrakcyjnych form, jak widowiskowa rekonstrukcja wydarzeń sprzed stu lat, może przyczynić się do jeszcze większego zainteresowania Bitwą Warszawską, uznawaną za jedną z przełomowych bitew w historii świata.

Dla PGNiG objęcie Głównym Mecenatem rekonstrukcji bitwy polsko-bolszewickiej ma jeszcze jedno ważne symboliczne znaczenie. W tym roku spółka wygrała wieloletni spór sądowy z rosyjskim dostawcą gazu, odzyskując ponad 6 mld zł nadpłaty za paliwo opłacane przez lata po zawyżonych cenach. - Co prawda zupełnie inaczej niż sto lat temu, ale również w czasach nam współczesnych stoimy na straży Polski, jej bezpieczeństwa energetycznego i interesów polskiej gospodarki, bo dzięki męstwu i poświęceniu naszych przodków żyjemy w wolnym, stanowiącym o swoich losach kraju - podkreślił Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Z trybun stadionu, z bezpiecznej odległości i z zachowaniem dystansu społecznego, inscenizacje oglądać będą tysiące widzów, a miliony będą mogły zobaczyć transmisję, przeprowadzaną na żywo przez Telewizję Polską. We fragmentach muzycznych wystąpią m.in. Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Maciej Balcar, Kasia Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Piotr Cugowski i zespół Sound'n'Grace oraz Orkiestra Polskiego Radia.

Premiera 15 sierpnia o godz. 18:30, a pokazy dodatkowe odbędą się 20, 21, 22 i 23 sierpnia również o godz. 18:30.

Mecenasem Głównym wydarzenia jest PGNiG - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
PGNiG

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE