ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Wymiana transgraniczna energii elektrycznej - najważniejsze uwarunkowania
08.09.2020r. 05:02

Polskie Sieci Elektroenergetyczne
Transgraniczne przepływy energii są naturalną cechą połączonych systemów elektroenergetycznych. Energia elektryczna wymieniana między tymi systemami jest towarem handlowym, a instytucje Unii Europejskiej w swych politykach i aktach prawa wspólnotowego wspierają wolny handel tą energią.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: zgryźliwy 08.09.2020r. 19:31
Faktem jest, że trwa tzw. gęste tłumaczenie się z tego pokątnego procederu, i przy okazji dowiedzieliśmy się, że import z Niemiec nie był prowadzony przez "transparentną zobligowaną giełdę", więc wg. jakiej tajnej umowy ten proceder kwitł ? Przy okazji brawo górnicy: dotarliśmy do tego pytania również w białych rękawiczkach, bez kilofów i opon.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eldo 09.09.2020r. 08:54
Import stał się kozłem ofiarnym górników.
Szanowni koledzy górnicy - to nie import jest przyczyną Waszych problemów a ich skutkiem - przyczyną problemów jest ekstremalnie wysoka i nierynkowa cena węgla. To historycznie wysoka cena węgla w relacji do ARA sprawia że produkowana z tego węgla energia elektryczna jest droższa niż energia u naszych sąsiadów. Gdybyśmy mieli tani węgiel po 5-6zł/GJ to bylibyśmy eksporterem energii netto. Ale mamy węgiel po 12złGJ mimo rekordowych zwałów i cen ARA o połowę niższych. Co więcej mimo tak wysokiej ceny węgla - jednej z najwyższych w historii górnictwo ma rekordową stratę. Rozwiązanie jest jedno trzeba istotnie zredukować koszty w górnictwie i obniżyć ceny węgla inaczej górnictwo będzie trwale nierentowne a do tego będzie wysokimi cenami węgla dusić energetykę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pirx 11.09.2020r. 14:49
Dodajmy, że górnictwo jest cały czas dotowane. Czy kopalnie odbudowały zniszczone przez siebie domy w Bytomiu Karbiu? Nie. Rośnie zielona trawa. Czy górnictwo płaci odszkodowania za zalane budynki w centrum Bytomia (skrzyżowanie Chrobrego i Piłsudskiego) po każdej większej ulewie (bo powstał obszar bezodpływowy na skutek szkód górniczych)? Nie. Czy górnictwo płaci podatek gruntowy od wielu kilometrów kwadratowych hałd? Nie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE