ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Trwa drugi konkurs INGA. Ponad 300 mln zł czeka na autorów innowacji w polskim gazownictwie, zasady jeszcze bardziej przyjazne dla uczestników
14.09.2020r. 10:01

Wspólne Przedsięwzięcie INGA to program mający na celu poprawę konkurencyjności oraz innowacyjności sektora gazownictwa w Polsce. Jego ważny wymiar to ekologia. INGA to także szansa na wdrożenie innowacyjnych technologii w praktyce. Konkurs organizują PGNiG, Gaz-System oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Zwycięskie projekty zyskają wsparcie w postaci dofinansowania realizacji badań przemysłowych lub prac rozwojowych. Wnioski w konkursie przyjmowane są do 9 października br.

Ideą programu jest współpraca nauki z biznesem, która przyczyni się do rozwoju tego kluczowego sektora gospodarki oraz zmniejszenia oddziaływania branży energetycznej na środowisko.

Konkurs adresowany jest do przedsiębiorców i naukowców, którzy chcą rozwijać wspólne badania i technologie w sektorze gazowym.
Przy pracy nad zasadami drugiej edycji konkursu organizatorzy wykorzystali doświadczenia z jego pierwszej odsłony. Agenda badawcza została zaktualizowana tak, by odzwierciedlać aktualne, najistotniejsze obszary zainteresowania, zarówno po stronie PGNiG S.A., jak i Gaz-System S.A. Pozwala to na pozyskanie rozwiązań najbardziej odpowiadających aktualnym potrzebom przedsiębiorców, a jednocześnie zapewnia solidną podstawę przyszłej, długoterminowej współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami.

Kolejną ważną zmianą jest uelastycznienie w zakresie relacji w ramach konsorcjum wykonawców. Obecnie liderem konsorcjum może być przedsiębiorca lub jednostka naukowa, podczas gdy w pierwszym konkursie liderem mogła być jedynie jednostka naukowa. To uelastycznienie zasad, stanowiące wyjście naprzeciw potrzebom przedsiębiorców. Ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest wykorzystanie doświadczeń w prowadzeniu procedury konkursowej z pierwszej edycji.

Na dofinansowanie mogą liczyć najlepsze projekty w obszarze:
  • poszukiwania i wydobycia węglowodorów oraz produkcji paliw gazowych (obszar PGNiG),
  • pozyskania metanu z pokładów węgla (obszar PGNiG),
  • materiałów do budowy i eksploatacji sieci gazowych (obszar wspólny PGNiG i Gaz-System),
  • sieci gazowych (obszar wspólny PGNiG i Gaz-System),
  • technologii związanych z LNG i CNG (obszar wspólny PGNiG i Gaz-System),
  • technologii wodorowych i paliw gazowych (obszar PGNiG),
  • technologii stosowanych we współpracy z klientami (obszar wspólny PGNiG i Gaz-System),
  • ochrony środowiska i BHP (obszar wspólny PGNiG i Gaz-System),
  • informatyki i cyberbezpieczeństwa (obszar Gaz-System),
  • podziemnego magazynowania węglowodorów (obszar PGNiG).
Konkurs jest organizowany i współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. Obecnie trwa jego druga runda. Na innowacyjne projekty czeka aż 311 mln zł wsparcia na rozwój badań i technologii, z czego połowę finansuje NCBR (w ramach środków z Funduszy Europejskich - Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój), a drugą połowę, łącznie: PGNiG SA oraz Gaz-System S.A.

INGA zakłada ścisłą współpracę biznesu ze światem nauki. Do 9 października 2020 r. wnioski o dofinansowanie projektów obejmujących badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe mogą składać konsorcja naukowo-przemysłowe, w skład których wejdą przynajmniej jedno przedsiębiorstwo oraz przynajmniej jedna jednostka naukowa (łącznie nie więcej niż 5 podmiotów).

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: inga@ncbr.gov.pl oraz telefonicznie: (0-22) 39 07 140; (0-22) 39 07 483.

Zachęcamy do udziału w konkursie! Wszystkie szczegóły na stronie: www.ncbr.gov.pl/konkurs-inga.
PGNiG

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE