ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Veolia wspiera miasta w zielonej transformacji
16.09.2020r. 06:19

Zmniejszanie emisji dwutlenku węgla, wymiana indywidualnych źródeł ciepła na te sieciowe, skutkująca redukcją smogu czy budowanie świadomości ekologicznej - to niektóre z działań podejmowanych przez firmy z branży usług środowiskowych, mające na celu poprawę jakości życia w mieście. Veolia jako partner konferencji Eco-Miasto będzie podczas niej opowiadała o współpracy z władzami miejskimi oraz wspieraniu ich w zielonej transformacji.

Jednym z głównych prelegentów wydarzenia będzie Frederic Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce, który weźmie udział w otwierającym konferencję panelu "Energia (dla) zmian w miastach". W jego trakcie będzie opowiadał o tym, w jaki sposób firmy działające w branży usług środowiskowych, przede wszystkim w obszarze energetyki, są w stanie przyczynić się do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Koncentracja na tym wyzwaniu ma głębokie uzasadnienie - bo choć miasta zajmują 2-3 proc. powierzchni lądu, to generują ¾ emisji gazów cieplarnianych. Na nich zatem spoczywa główna odpowiedzialność za ograniczenie globalnego ocieplenia, zwłaszcza że analitycy przewidują ich dalszy rozrost.

Poza zagadnieniami ważnymi z punktu widzenia całego świata, konferencja będzie poruszała także problemy lokalne. W przypadku Polski jednym z najważniejszych wyzwań jest jakość powietrza. Uciążliwość smogu jest widoczna przede wszystkim zimą, gdy zaczynają pracować indywidualne źródła ciepła, drugi obok transportu powód powstawania zanieczyszczenia powietrza w miastach. Paweł Orlof, prezes zarządu i dyrektor generalny Veolii Energii Warszawa będzie mówił o współpracy z władzami Warszawy na rzecz likwidacji tzw. "kopciuchów", opalanych węglem pieców, i zastępowania ich ogrzewaniem sieciowym, czyli efektywnym i przyjaznym środowisku rozwiązaniem.

Wsparcie miast na poziomie konkretnych rozwiązań to jednak ostatni etap procesu, ponieważ wszystko rozpoczyna się od kształtowania postaw proekologicznych. O tym w jaki sposób mówić do mieszkańców by budować ich świadomość w zakresie troski o środowisko i rozbudzać ich zaangażowanie będzie opowiadała Izabela Rakuć-Kochaniak, prezes Fundacji Veolii Polska.

Jednak debaty o przyszłości miast to niejedyny wymiar konferencji Eco-Miasto. Będzie ona również zwieńczeniem konkursu o tym samym tytule, mającym na celu nagrodzenie najbardziej zaangażowanych środowiskowo polskich miast. Zwycięzcy - po dwa ośrodki (jeden do 100 tys. mieszkańców, a drugi powyżej) - zostaną nagrodzeni w pięciu kategoriach: gospodarka wodna, zieleń miejska, gospodarka odpadami, zrównoważona mobilność i efektywność energetyczna.

Konferencja Eco-Miasto odbędzie się w tym roku w dniach 21-24 września. Będzie mieć miejsce po raz siódmy, a jej motywem przewodnim jest "energia zmian". Veolia jest partnerem strategicznym wydarzenia.

Veolia

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE