ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykańskie miasta wycofują się z pierwszej planowanej elektrowni z małymi reaktorami SMR
18.09.2020r. 13:33

Pierwszy amerykański projekt energetyki jądrowej na małą skalę, borykający się z przekroczeniem kosztów i opóźnieniami, stoi przed kolejnym wyzwaniem: ucieczką miast, które zobowiązały się do zakupu jego energii - informuje Reuters.

Ponad 30 członków publicznego konsorcjum energetycznego Utah Associated Municipal Power Systems (UAMPS) ma czas do 30 września na podjęcie decyzji, czy pozostać przy projekcie i przeznaczyć więcej środków na pierwszy w swoim rodzaju reaktor firmy NuScale Power LLC. Dwa miasta, Logan i Lehi w stanie Utah, zrezygnowały z projektu, a trzecie - rozważa obecnie rezygnację z projektu z powodu zbyt dużego ryzyka inwestycyjnego i braku poparcia wśród społeczności. Allen Johnson, dyrektor departamentu energii w urzędzie miejskim w Bountiful w stanie Utah, powiedział, że szanse na wycofanie się są większe niż 50-50.

Konsorcjum NuScale na początku tego roku przesunęło datę uruchomienia elektrowni z 2026 r. na 2030 r.
Małe reaktory modułowe (SMR) mają być tańsze i szybsze w budowie niż tradycyjne reaktory, ponieważ mogą być produkowane w fabrykach. Jednak krytycy twierdzą, że mniejsze obiekty energetyczne tracą korzyści skali.

Z kolei Scientific American informuje, że pomimo częściowego zatwierdzenia projektu nowego SMR przez NRC, niektóre cechy bezpieczeństwa nadal wymagają dostosowania. "Nie sądzę, by przyszli klienci NuScale odnieśli korzyści z certyfikacji projektu, który zawiera luki w zabezpieczeniach" - powiedział Edwin Lyman, dyrektor ds. bezpieczeństwa energii jądrowej w Union of Concerned Scientists. Wskazuje, że NRC wydało wstępną akceptację bezpieczeństwa reaktora pomimo wątpliwości sygnalizowanych zarówno przez eksperta agencji, jak i zewnętrzną radę doradczą.
Reuters, Scientific American , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Energetyk77 18.09.2020r. 16:30
A kto to na CIRE zachwalał ten małe reaktory? Ręka w górę proszę.
Odpowiedzi: 4 | Najnowsza odpowiedź: 21-09-2020r. 13:03 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE