ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Finał XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego
20.09.2020r. 12:27

18 września odbyło się oficjalne podsumowanie XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego im. Prof. Jacka Malko pod hasłem "Wszystko zależy od energii!". W tym roku, nietypowo - ze względu na pandemię, organizatorzy konkursu spotkali się z zaproszonymi gośćmi w przestrzeni wirtualnej.

Gala finałowa XII edycji konkursu przyjęła hybrydową formę. Przedstawiciele Fundacji Świadomi Klimatu i Stowarzyszenia Jaworze-Zdrój, czyli organizatorzy tej edycji, zasiedli w małym gronie w studiu telewizyjnym jednego z wieloletnich patronów medialnych inicjatywy - telewizji Dla Ciebie TV w Jaworznie. Pozostali uczestnicy dołączyli do wydarzenia przez internet, a całość była transmitowana na fanpage'u Krajowego Konkursu Energetycznego na Facebooku.

- W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się spotkać na finale online. Oczywiście powodem tej decyzji były względy bezpieczeństwa, nie chcieliśmy narażać zdrowia żadnego z gości. Nie ukrywam, że było to dla nas spore wyzwanie, ale wszystko się udało. Plusem takiej formy było to, że galę mógł obejrzeć każdy z dostępem do sieci - mówi Artur Stanowski, Prezes Fundacji Świadomi Klimatu.

Kilka słów od laureatów (i nie tylko)

Podczas gali finałowej można było usłyszeć prezentacje laureatów: Karoliny Chról, Katarzyny Meller i Teodora Sawickiego. Młodzi i niezwykle zdolni pasjonaci energetyki opowiedzieli więcej o swoich pracach konkursowych, przedstawili swoje przemyślenia i podsumowali wnioski. Tegoroczną edycję podsumował przewodniczący komisji konkursowej, prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej.

- Poziom prac nadesłanych przez laureatów był wyrównany, wszystkie były świetne i dlatego tym razem jury konkursu postanowiło nagrodzić równorzędnymi wyróżnieniami wszystkich laureatów. Bardzo nas to cieszy, że młodzi ludzie angażują się w problematykę energetyki, zrównoważonego rozwoju czy odnawialnych źródeł energii - podsumowuje dr Halina Rechul, autorka i koordynatorka Krajowego Konkursu Energetycznego.

W czasie wydarzenia można było poznać jury konkursu, ambasadorów, sponsorów, partnerów i partnerów medialnych, a także nauczycieli i uczniów pełnych dobrej energii.

Nauczyciele i uczniowie z pozytywną energią

Uczeń Pełen Dobrej Energii - to nowe wyróżnienie, które w tym roku zostało przyznane przez komisję konkursową po raz pierwszy. Z wnioskiem o takie wyróżnienie wystąpili Nauczyciele Pełni Pozytywnej Energii, aktywni uczestnicy projektu Krajowy Konkurs Energetyczny: Ewa Kozak z Cieszyna, Marzanna Mazur-Witek z Mielca, dr inż. Agnieszka Raducka ze Szczecina, Ewa Krzysztofik i Agnieszka Żak z Jaworzna. Ich celem było docenienie najambitniejszych uczniów pod ich skrzydłami, którzy interesują się energetyką i ekologią.

Tytułem Ucznia Pełnego Dobrej Energii wyróżnieni zostali: Kamil Kufel i Robert Rybak z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, Szymon Cichoń i Arkadiusz Lechwar z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, Oskar Orzechowski z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie, Julia Kurdyk z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu oraz Marta Chwastek z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie.

Nagroda dla... konkursu

Warto wspomnieć, że w tym roku Fundacja Świadomi Klimatu otrzymała od zwycięzców biegu "Run Like The Wind", organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, specjalne wyróżnienie - laureaci przekazali fundacji swoją nagrodę.

Szczegóły XIII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego zostaną ogłoszone na wiosnę 2021 roku. Zapraszamy do udziału!

Sponsorzy XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego:
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (Sponsor Główny),Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa SA.
Partnerzy: Gmina Jaworze (partner strategiczny), Viessmann Sp. z o.o., Energoprojekt-Katowice SA, Stowarzyszenie ds. Rozliczania Energii, Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO SA).

Krajowy Konkurs Energetyczny 2020 - Gala finałowa

Fundacja Świadomi Klimatu oraz Stowarzyszenie Jaworze-Zdrój z Jaworza

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE