ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA nie chce łączyć dostaw LNG do Niemiec z decyzjami odnośnie Nord Stream 2
21.09.2020r. 08:20

Służba prasowa departamentu stanu USA zareagowała na rewelacje Die Welt, który ustalił, że Niemcy zaproponowali Amerykanom inwestycję do 1,2 mld dolarów w budowę dwóch gazoportów do importu amerykańskiego LNG w zamian za wycofanie sankcji wobec Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rzecznik Morgan Ortagus tłumaczy, że nie należy łączyć oporu USA wobec Nord Stream 2 ze sprzedażą LNG do Niemiec. Stanowisko Waszyngtonu wynika z przekonania, że ten projekt podkopuje bezpieczeństwo energetyczne i stabilność Europy, dając Rosji kolejne narzędzie zastraszania politycznego, w tym na Ukrainie. Rosjanie wiedzą, że Nord Stream 2 dzieli Europę i wykorzystują ten fakt na swą korzyść. Z tego względu USA postrzegają ten sporny projekt jako narzędzie geopolityczne mające zaszkodzić Europie i zwiększyć jej zależność od surowców rosyjskich oraz pozyskiwać wpływy i korumpować kontynent.

Mimo to Amerykanie przyjmują z zadowoleniem wszelkie próby dywersyfikacji źródeł dostaw gazu do Niemiec.
Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się ambasador USA w Austrii. Nie jest prawdą, że USA zwalczają projekt Nord Stream 2 z pobudek czysto ekonomicznych. Najważniejsi odbiorcy amerykańskiego LNG znajdują się w Azji. Dla Europy najważniejszymi i najbliższymi geograficznie producentami są kraje Bliskiego Wschodu - powiedział ambasador USA w Austrii Trevor Trine. Nasz sprzeciw wobec Nord Stream 2 istniał na długo przed tym, jak Stany Zjednoczone stały się eksporterem skroplonego gazu. Opiera się na przekonaniu, że bezpieczeństwo energetyczne wymaga różnorodnych zasobów, dostawców i tras - dodał ambasador.

Die Welt informował 16 września, że Niemcy zaproponowali USA inwestycję wartą 1,2 mld dolarów w gazoporty niemieckie w Brunsbuttel i Wilhelmshaven, które mogłyby w przyszłości sprowadzać gaz z USA - czytamy w BiznesAlert.pl.
Neftegaz.ru/Die Welt , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE