ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sasin: Premier przedstawi wkrótce plan dla terenów pogórniczych
21.09.2020r. 08:54

Premier Mateusz Morawiecki przedstawi w najbliższym czasie plan dla terenów pogórniczych - poinformował w poniedziałek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

"Z tego co wiem, premier zamierza przedstawić w najbliższym czasie całościowy program dla terenów pogórniczych, bo to nie tylko Śląsk, ale również województwo łódzkie, wielkopolskie, dolnośląskie, gdzie też funkcjonują tereny w oparciu o górnictwo węgla kamiennego czy brunatnego. Taki szczegółowy program z inwestycjami, z propozycjami tego co w zamian będzie przedstawiony. Będzie on skorelowany z polityką energetyczną Polski, którą przygotowało ministerstwo klimatu" - powiedział Sasin w Radiu Zet.

Jak dodał, nie może przesądzić, czy premier spotka się w najbliższym czasie z górniczymi związkami.
14 września największe w regionie centrale związkowe - Solidarność, OPZZ, Kadra i Sierpień'80 - zażądały rozmów o transformacji górnictwa i energetyki z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Zapowiadały protesty, jeżeli do rozmów nie dojdzie do 21 września.

"Liczę na rozsądek strony związkowej. Protesty dzisiaj nic nie dadzą. Nie odwrócą trendów, a odniosą odwrotny skutek - utrudnią nam prace nad uratowaniem górnictwa" - powiedział wicepremier Sasin.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: cytaty 21.09.2020r. 13:31
rozbiór?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE