ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zwolnienia grupowe w Rafako
21.09.2020r. 18:38

Zwolnienia grupowe w Rafako obejmą maksymalnie 400 osób i zostaną przeprowadzone do 31 marca 2021 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

Rafako podało, że zakończyło konsultacje z zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi w spółce w sprawie restrukturyzacji zatrudnienia.

"W wyniku przeprowadzonych konsultacji nie doszło do zawarcia porozumienia, o którym mowa w art. 3 ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników" - napisano w komunikacie.
Rafako poinformowało, że w związku z tym przyjęło regulamin zasad postępowania w sprawach dotyczących pracowników objętych zamiarem grupowego zwolnienia i regulamin ten uwzględnia "w miarę możliwości spółki, propozycje przedstawione w ramach konsultacji przez zakładowe organizacje związkowe w Rafako".

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: kalol 22.09.2020r. 09:18
Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia ok.5-6 lat temu, gdy Rafako przegrało kontrakt na budowę bloku w Jaworznie. Wtedy pomógł rząd każąc wyrzucić Chińczyków z przetargu, a na ich miejsce przyjąć RAFAKO. Kontrakt w Jaworznie miał uratować tę spółkę. Nie udało sie. Po co więc przedłużać trwanie takiej organizacji, która nie umie sobie poradzić sama na wolnym rynku ? W dłuższej perspektywie widać, że więcej z tego szkody niż pożytku.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: praktyk 23.09.2020r. 09:18
Jest tam specjalista od restrukturyzacji , na pewno sobie poradzi i zaorze
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE