ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Blok jądrowy Barakah-1 w ZEA osiąga 50 proc. zdolności produkcji energii elektrycznej
23.09.2020r. 12:56

Energetyczny blok jądrowy nr 1 w elektrowni jądrowej Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich osiągnął 50 proc. swojej zdolności produkcji energii elektrycznej i zgodnie z planem ma rozpocząć komercyjną eksploatację z pełną wydajnością na początku 2021 roku.

Operator elektrowni, spółka Nawah Energy Company, należąca do Emirates Nuclear Energy Corporation (Enec) i Korea Electric Power Corporation, stwierdza, że osiągnięcie 50 proc. mocy w bloku 1 jest ważnym krokiem w procesie testowania podnoszenia mocy elektrowni.

Następuje to miesiąc po zsynchronizowaniu bloku 1 z siecią przesyłową ZEA i wysłaniu pierwszych megawatów energii elektrycznej wyprodukowanych w elektrowni.

"W trakcie tego procesu testowania podnoszenia mocy, systemy bloku są badane zgodnie z krajowymi wymogami regulacyjnymi i międzynarodowymi najlepszymi praktykami, a zespół operacyjny bezpiecznie postępuje w kierunku pełnej produkcji energii elektrycznej".
Wszystkie cztery bloki w elektrowni Barakah, o wartości 24 miliardów dolarów, pierwszej komercyjnej elektrowni jądrowej w świecie arabskim, wyposażone są w ciśnieniowe reaktory wodne (PWR) należące do Generacji III + typu APR1400, dostarczone przez głównego wykonawcę i partnera Korea Electric Power Corporation (Kepco). Każdy blok ma moc 1345 MWe, a całkowita moc zainstalowana netto elektrowni wynosi 5380 MWe.

Zjednoczone Emiraty Arabskie twierdzą, że elektrownia Barakah "znacząco przyczynia się" do ich wysiłków zmierzających do elektryfikacji sektora energetycznego i dekarbonizacji produkcji energii elektrycznej.

Enec niedawno ogłosił zakończenie budowy bloku 2 i rozpoczęcie przygotowań do jego uruchomienia. Budowa bloków 3 i 4 jest w końcowej fazie, przy czym blok 3 jest ukończony w 93 proc., blok 4 w 86 proc., a całkowite zaawansowanie projektu budowy czterech bloków wynosi obecnie 94 proc..
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Szym 24.09.2020r. 14:26
Koszt 17.5 Mzł/MW a nie 30 czy 40 jak w Europie z powodu wymyślanych na siłę wymagań. Już niebawem EU będzie podwykonawcą nie tylko dla Chin, ale wielu krajów azjatyckich.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE