ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA tanieje - nie pomagają nawet dane o spadku jej zapasów
24.09.2020r. 08:01

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw tanieje - notowaniom surowca nie pomaga nawet informacja o spadków zapasów paliw w USA - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 39,66 USD, niżej o 0,68 proc.

Ropa Brent w dostawach na listopad, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 41,57 USD za baryłkę, niżej o 0,43 proc.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 1,64 mln baryłek, czyli o 0,33 proc. do 494,41 mln baryłek - poinformował w środę w najnowszym tygodniowym raporcie amerykański Departament Energii (DoE).

Rynek oczekiwał spadku zapasów o 3,27 mln baryłek.

Zapasy benzyny spadły w tym czasie o 4,03 mln baryłek, czyli o 1,74 proc. do 227,50 mln baryłek.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 3,36 mln baryłek, czyli o 1,88 proc. do 175,94 mln baryłek - podał DoE.
Inwestorów niepokoją ostrzeżenia dotyczące globalnego popytu na energię i stanu amerykańskiej gospodarki.

Mercuria Energy Group ocenia, że światowe rynki ropy nie będą w stanie zaabsorbować rosnącej produkcji ropy w krajach OPEC+, ponieważ globalna sytuacja gospodarcza pozostaje słabsza niż się tego spodziewano.

Z kolei prezes Fed Jerome Powell powiedział przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA, że potrzebny jest kolejny pakiet stymulacyjny dla amerykańskiej gospodarki. Powell dodał, że liczy na zawarcie ponadpartyjnego porozumienia.

Podczas swojego wystąpienia przed ww. Komisją, sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin powiedział zaś, że on i Biały Dom nadal dążą do porozumienia z obiema stronami w Kongresie w sprawie kolejnego pakietu stymulacyjnego.

"Ostrzeżenia z Fed z pewnością wpłynęły na obniżenie cen ropy" - ocenia Warren Patterson, szef strategii towarowych w ING Bank NV.

"Niepewność gospodarcza i wzrosty przypadków Covid-19 powstrzymają ropę przed zbytnią zwyżką cen w ciągu najbliższych tygodni, i pozostaną one prawdopodobnie w dość wąskim przedziale" - dodaje.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE