ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA drożeje - nic to nie da - będzie 3. tygodniowy spadek notowań
25.09.2020r. 08:07

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje, ale nic to nie da - będzie trzytygodniowy spadek notowań surowca w ciągu ostatnich czterech tygodni - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,45 USD, wyżej o 0,35 proc.

Ropa Brent w dostawach na listopad, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 42,09 USD za baryłkę, wyżej o 0,36 proc.

W tym tygodniu ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 2 proc., a Brent na ICE zniżkowała o 2,1 proc. Ma to związek m.in. z ponownym nakładaniem blokad i wprowadzaniem obostrzeń w wielu krajach, m.in. w W.Brytanii i Francji, co stawia pod znakiem zapytania odbudowę zapotrzebowania na energię na świecie.

Tymczasem traderzy donoszą o planowanych od października mocnych wzrostach ładunków eksportowych ropy z Iraku, i twierdzą, że to wskazuje na wyższą ogólną produkcję ropy przez Irak, który jest największym dostawcą surowca w OPEC po Arabii Saudyjskiej.
Więcej ropy na rynki paliw docierać będzie też z Libii - w miarę wygasania wojny domowej w tym kraju.

"Niedźwiedzie są silniesze na rynkach ropy w reakcji na informacje o większych dostawach surowca z Iraku i Libii oraz o odradzaniu się epidemii koronawirusa w Europie. W takiej sytuacji spadek zapasów ropy w USA w ub. tygodniu nie wsparł notowań" - wskazuje Vandana Hari, założycielka Vanda Insights.

"Ceny ropy nadal będą odzwierciedlać nastroje panujące na szerszych rynkach finansowych" - dodaje.

Eksperci Mercuria Energy Group oceniają, że światowe rynki ropy nie będą w stanie zaabsorbować rosnącej produkcji ropy ponieważ pogarszają się perspektywy globalnego popytu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE