ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W bazie paliw PERN w Boronowie powstaje pierwsza instalacja fotowoltaiczna
25.09.2020r. 12:18

W bazie paliw PERN w Boronowie powstaje pierwsza w tej spółce instalacja fotowoltaiczna. Ma przynieść kilkuprocentowe oszczędności w wydatkach na energię elektryczną. Oddanie jej do użytku planowane jest na październik. Od efektów projektu zależały będą kolejne tego typu wdrożenia - podał PERN.

Według spółki, instalacja fotowoltaiczna w bazie paliw w Boronowie będzie miała docelową moc ok. 50 kWp, a w pierwszym roku użytkowania panele mają zabezpieczyć ok. 54 tys. 393 kWh.

"Dostrzegamy potencjał, jaki w wytwarzaniu energii elektrycznej mogą mieć alternatywne źródła, dlatego w ramach pilotażu montujemy panele fotowoltaiczne w jednej z naszych baz paliwowych w Boronowie. Umowa na to zadanie została już podpisana. W tym momencie jesteśmy po uzgodnieniach technicznych - projektowych. Teren został przekazany wykonawcy zadania" - powiedział Paweł Wysocki, dyrektor pionu technicznego PERN, cytowany w piątkowym komunikacie spółki.

Według PERN, oddanie do użytku pierwszej instalacji fotowoltaicznej w tej spółce planowane jest na 12 października - miesiąc później instalacja w bazie paliw w Boronowie ma zacząć wytwarzać energię elektryczną. Spółka wyjaśniła, że instalacja fotowoltaiczna to efekt wdrożenia jednej z prac dyplomowych przygotowanych przez zespół jej pracowników w ramach Akademii Menedżera.
"Instalacja przyniesie kilkuprocentowe oszczędności w wydatkach na energię elektryczną. Od efektywności tego projektu będą zależały kolejne wdrożenia" - podkreślił PERN.

Jak podała spółka, Akademia Menedżera to "program rozwojowy", podnoszący kompetencje menedżerskie i projektowe jej pracowników, który miał formę rocznych studiów podyplomowych realizowanych we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim - program ukończyło 36 pracowników, którzy w ramach zaliczenia przygotowali biznesowe projekty doradcze, mające usprawnić działania PERN, a jednym z nich było właśnie wdrożenie fotowoltaiki.

PERN to strategiczny podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający za tłoczenie rurociągami ropy naftowej do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie w bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych. Spółka świadczy też usługi transportu paliw, w tym benzyny, oleju napędowego i opałowego rurociągami produktowymi.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ds 28.09.2020r. 09:48
Instalacje fotowoltaiczne nie mogą być montowane w miejscach gdzie mogą pojawić się łatwopalne opary czegokolwiek. W... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE