ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Duda: cieszę się ze zdroworozsądkowego porozumienia w górnictwie
25.09.2020r. 20:46

Cieszę się, że takie zdroworozsądkowe porozumienie jest zawierane, ponieważ to jest ważne, aby postulaty pracowników były w tym wszystkim uwzględniane - ocenił w piątek porozumienie rządu z górnikami w sprawie transformacji branży prezydent Andrzej Duda.

Powołany przez działające na Śląsku związki zawodowe Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy i delegacja rządowa podpisały w piątek porozumienie w sprawie zasad i tempa transformacji górnictwa. Ostatnia kopalnia węgla kamiennego w Polsce ma zakończyć działalność w 2049 r. Do tego czasu górnictwo ma być subsydiowane przez państwo.

"Cieszę się, że takie zdroworozsądkowe porozumienie jest zawierane, ponieważ to jest ważne, aby postulaty pracowników były w tym wszystkim uwzględniane" - podkreślił prezydent w TVP Info.
Zdaniem Dudy, dążenia do zeroemisyjności "nie da się zrealizować z dnia na dzień". "To musi być realizowane tak, żeby ludzie mieli pracę, rodziny mogły normalnie żyć, żeby były zapewnione normalne warunki społeczeństwu" - zaznaczył.

"Przed wyjazdem do Włoch rozmawiałem długo z przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą i mieliśmy taką konkluzję, że musimy realizować politykę klimatyczną na zasadzie "Just Transition", czyli takiej transformacji, która z jednej strony będzie zmierzała do tego, żebyśmy mieli jak najwięcej zielonej energii i żeby w miarę możliwości równoważyć pochłanianiem i obniżaniem emisji ten bilans dwutlenku węgla do atmosfery" - mówił prezydent.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 27.09.2020r. 11:17
Nie ma z czego się cieszyć bo za subsydiowanie przez 30 lat nierentownego górnictwa i gwarancje pracy do emerytury dla górników zapłacą znowu podatnicy w wyższych podatkach i odbiorcy energii w wyższych cenach energii i ciepła a także gospodarka bo będzie też spadek konkurencyjności.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE