ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Modernizacja infrastruktury gazowej między Polską a Ukrainą pozwoli na dostawy do 6 mld m sześc. rocznie w obu kierunkach
29.09.2020r. 08:25

- Wirtualny rewers pomógł i uelastycznił handel gazem pomiędzy Polską a Ukrainą - zdradził Paweł Stańczak, przedstawiciel operatora ukraińskiego systemu przesyłowego gazu Ukraine GTS Operator podczas konferencji Gazterm 2020. Modernizacja infrastruktury gazowej przy granicy pozwoli na dostawy do 6 mld m sześc. rocznie w obu kierunkach - czytamy w BiznesAlert.pl.

Paweł Stańczak mówił o modernizacji istniejącej infrastruktury gazowej między Polską a Ukrainą. - W tej chwili rurociągi po stronie ukraińskiej są stare i wymagają renowacji. Obecnie poddajemy te gazociągi rekonstrukcji, tak aby przywrócić im wartości do efektywnego transportu gazu. To pozwoli na dostarczenie i odbioru do 6 mld m sześc. rocznie w obu kierunkach. Niektórzy mówią, że ta wartość może wzrosnąć do 10 mld m sześc. w zależności od ciśnienia. Tłocznia gazu w Komarowie pozwala tłoczyć gaz w obu kierunkach - powiedział.
Nie ma wciąż decyzji inwestycyjnej w sprawie Gazociągu Polska-Ukraina, który mógłby dodatkowo zwiększyć przepustowość dostępną na granicy obu krajów. Według deklaracji polskiego operatora Gaz-System, w razie takiej decyzji, ta magistrala mogłaby rozpocząć pracę w 2023 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE