ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fragment linii wysokiego napięcia na Węgrzech trafi pod ziemię, by chronić ptaki
30.09.2020r. 06:31

Trzy i pół km napowietrznych linii wysokiego napięcia zostanie przeniesionych pod ziemię na wschodzie Węgier, by chronić gniazdujące w tych okolicach dropie - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rolnictwa.

Wiceminister rolnictwa Andras Racz podkreślił, że napowietrzne przewody stanowią jedno z największych zagrożeń dla populacji ptaków - oblicza się, że na skutek porażenia prądem lub zderzenia z linią wysokiego napięcia ginie kilkaset tysięcy ptaków.

Odcinek, o którym mowa, będzie biegł od miejscowości Devavanya do Turkeve. Zostanie przeniesiony w ramach programu spółki energetycznej E.On dotyczącego ochrony dropi.

Devavanya jest uważane za jedno z najważniejszych siedlisk dropi. Tam znajduje się rezerwat tych ptaków o powierzchni 400 ha, a także stacja ich leczenia.

Racz zaznaczył, że zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ochronie przyrody nowe odcinki linii wysokiego napięcia mogą być budowane wyłącznie w sposób przyjazny dla ptaków.
Podkreślił, że w ciągu ostatnich 10 lat na terenie Parku Narodowego Hortobagyi udało się przełożyć ok. 100 km linii wysokiego napięcia pod ziemię.

Na Węgrzech żyje jedna z największych populacji dropi w Europie - według obliczeń z 2010 r. było ich około 1500. Właśnie ten kraj jako pierwszy uznał ten gatunek za chroniony w 1969 r.

Dropie są dużymi ptakami. Samce mierzą około metra długości i ważą do 16 kg. Gniazdują na ziemi,

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE