ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruś negocjuje z Rosją obniżkę cen gazu
30.09.2020r. 07:17

Ambasador Białorusi w Rosji Wołodymyr Siemaszko zdradził agencji BełTA, że jego kraj powinien otrzymać pierwszy rabat na początku 2021 roku w ramach stopniowego procesu obniżki cen gazu - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Miałem spotkanie z Aleksiejem Millerem w Petersburgu 11 września. Dokonaliśmy postępów w ramach naszego porozumienia. Nie będę wchodził w szczegóły. Pracowaliśmy owocnie i znaleźliśmy konsensus w najważniejszych sprawach - powiedział ambasador. Jego zdaniem nastąpi stopniowa redukcja ceny gazu z Rosji dla Białorusi, poczynając od Nowego Roku. Rok później ma powstać wspólny rynek gazu Związku Białorusi i Rosji.

Białorusini płacą 127 dolarów za 1000 m sześc. gazu rosyjskiego w 2020 roku.
Mińsk znajdujący się pod pręgierzem krytyki areny międzynarodowej za rozprawę z opozycją po sfałszowanych wyborach prezydenckich zbliżył się ponownie do Moskwy. Ceną za lepsze relacje i ustępstwa Rosjan w sprawie dostaw ropy oraz gazu jest przyspieszona integracja, której elementem jest także stworzenie wspólnego rynku błękitnego paliwa - czytamy w BiznesAlert.pl.
BełTA , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE