ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polityka klimatyczna była jednym z tematów debaty prezydenckiej w USA
30.09.2020r. 08:02

Zakończyła się pierwsza debata przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump i Joe Biden odnieśli się między innymi do kwestii polityki klimatycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Kandydaci zostali zapytani przez prowadzącego debatę Chrisa Wallace'a o ochronę środowiska i ich stosunek do porozumienia paryskiego. Padło pytanie, czy zgadzają się oni z twierdzeniem, że to człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatu. - Myślę, że składa się na to wiele rzeczy, ale do pewnego stopnia tak - powiedział urzędujący prezydent. Trump bronił również swojej decyzji o cofnięciu standardów oszczędności paliwa, twierdząc, że dzięki temu samochody są bezpieczniejsze i tańsze. Dodał on, że niedawna decyzja stanu Kalifornia, by do 2035 roku zakazać sprzedaży nowych aut spalinowych jest "szalona".

Biden z kolei bronił własnej wizji polityki energetycznej, mówiąc, że stworzą miejsca pracy. Zaczął on krytykować posunięcia administracji Trumpa, które cofają przepisy dotyczące emisji metanu i osłabiają standardy oszczędności paliwa.

Tematem rozmowy był również Zielony Nowy Ład (Green New Deal), czyli projekt szeroko zakrojonych działań mających na celu walkę ze zmianami klimatu, przedstawiony w 2019 roku przez progresywne skrzydło Partii Demokratycznej. Biden powiedział, że Green New Deal to "kluczowe ramy, by sprostać wyzwaniom klimatycznym, przed którymi stoimy", ale odmówił wyraźnego poparcia dla tej inicjatywy; Biden zamiast tego proponuje Clean Energy Revolution, czyli szereg wielomiliardowych inwestycji publicznych i prywatnych, które pomogłyby obrać kurs na gospodarkę niskoemisyjną. Donald Trump skrytykował ten pomysł: - To nie są 2 miliardy lub 20 miliardów dolarów... to 100 bilionów dolarów - powiedział, nazywając ten pomysł "najgłupszym".
W międzyczasie Biden uderzył w Trumpa, sugerując, że ten chciał użyć broni jądrowej, by powstrzymywać coraz silniejsze huragany. - On ma odpowiedź na huragany, powiedział, że może powinniśmy zrzucić na nie broń jądrową - powiedział Biden. - W ogóle tego nie powiedziałem - odpowiedział Trump.

Kolejnym tematem debaty była kwestia porozumienia paryskiego, wielokrotnie krytykowanego przez urzędującego prezydenta. - Chcę mieć piękne jeziora i czyste powietrze, ale nie mogę pozwolić naszym firmom upaść - powiedział. Nie chciał jednak odnieść się do kwestii wycofania USA z tej umowy, zmieniając temat na inwestycje w samochody elektryczne. Joe Biden zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany, Stany Zjednoczone wrócą do porozumienia paryskiego.

Według komentatorów, była to jedna z najgorszych i najbrutalniejszych debat prezydenckich w USA. Stacja telewizyjna CBS przeprowadziła sondaż wśród widzów z pytaniem kto według nich wygrał debatę - 48 respondentów odpowiedziało, że wygrał ją były wiceprezydent Joe Biden, 41 procent za zwycięzcę uznało Donalda Trumpa. Według sondaży Joe Biden cieszy się poparciem 50 procent Amerykanów, zaś Donald Trump 43 procent - czytamy w BiznesAlert.pl.
The Hill/Onet/Twitter/CBS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE