ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Audyt energetyczny przedsiębiorstwa - obowiązkiem ustawowym
08.10.2020r. 13:09

Celem audytu energetycznego przedsiębiorstwa jest przeprowadzenie szczegółowej analizy gospodarki energetycznej, ocena efektywności energetycznej przedsiębiorstwa, co skutkuje wskazaniem możliwych przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną.

Kto musi przeprowadzić audyt?

Obowiązek przeprowadzenia tego audytu został nałożony na duże przedsiębiorstwa, które w ostatnich dwóch latach obrotowych zatrudniały średniorocznie co najmniej 250 pracowników, lub osiągnęły roczny obrót netto przekraczający 50 mln euro i posiadają sumę aktywów powyżej 43 mln euro.

Podstawą prawną jest Ustawa o Efektywności Energetycznej z 20 maja 2016r. Nakłada ona obowiązek na duże przedsiębiorstwa do przeprowadzania audytu co 4 lata. Jeśli przedsiębiorstwo wykonało taki audyt w 2017r, to zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami zobowiązane jest przeprowadzić kolejny w 2021 r.

Jak przeprowadzany jest audyt energetyczny przedsiębiorstwa?
  • Rozpoczyna się wizją lokalną przedsiębiorstwa, którą wykonują audytorzy
  • Następnie: uzgodnienia z klientem
  • Przedstawienie oferty wiążącej i podpisanie umowy
  • Spotkanie rozpoczynające, weryfikacja kompletności i przekazanie dokumentacji, omówienie i ustalenie harmonogramu projektu
  • Zbieranie danych, dokumentacji dodatkowej oraz praca w terenie (pomiary)
  • Przygotowanie raportu, prezentacja wyników i rekomendacji
  • Złożenie zawiadomienia o przeprowadzonym audycie do URE
Obowiązek dający korzyści

"Z przeprowadzonego audytu wynikają wymierne korzyści dla przedsiębiorstwa. To przede wszystkim wskazanie obszarów umożliwiających poprawę w zakresie gospodarki energetycznej, a więc redukcję zużywanej energii lub jej nośników. To również wskazanie zalecanych przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną uwzględniających uwarunkowania techniczne i ekonomiczne oraz wskazanie źródeł oszczędności, czyli eliminacji strat" - mówi Krzysztof Rossa, audytor wiodący zespołu Veolia Energia Warszawa, wdrażającego audyty energetyczne w przedsiębiorstwach.

Zespół audytorów Veolia Energia Warszawa przeprowadza audyty energetyczne przedsiębiorstw w sektorze przemysłowym, usługowym i mieszkaniowym (np. duże spółdzielnie mieszkaniowe). Audyty wykonuje zespół doświadczonych ekspertów, od lat związanych z obszarem poprawy efektywności energetycznej.
Veolia

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE