ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła Mecenasem Filharmonii im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
09.10.2020r. 13:48

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE zawarła umowę z Filharmonią Podkarpacką im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Na mocy podpisanej umowy rzeszowska Elektrociepłownia została Mecenasem podkarpackiej Filharmonii. Spółka wspiera lokalne wydarzenia i inicjatywy aktywnie uczestnicząc w życiu regionów, w których prowadzi swoją działalność.

Dzięki podpisanej umowie rzeszowska elektrociepłownia wesprze wydarzenia kulturalne oraz edukacyjne zaplanowane przez Podkarpacką Filharmonię w nadchodzącym sezonie artystycznym. Wsparcie obejmuje również cykl koncertów dedykowanych m.in. młodszym melomanom: Muzyczne spotkania z PGE Energia Ciepła, które są wyjątkowym spotkaniem dzieci ze sztuką. Projekt ten jest skierowany do najmłodszych słuchaczy i ma na celu wprowadzenie ich w świat muzyki. Poprzez zaangażowanie i wsparcie wydarzeń i inicjatyw lokalnych PGE Energia Ciepła realizuje ambicję bycia partnerem miast i regionów tam, gdzie prowadzi swoją działalność.

Filharmonia im. Artura Malawskiego w Rzeszowie jest czołową Instytucją Kultury Województwa Podkarpackiego. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną z udziałem Orkiestry Symfonicznej, zespołów kameralnych, światowej sławy solistów i dyrygentów. Podczas każdego sezonu prezentuje kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych, w tym programy edukacyjne adresowane do uczniów szkół i przedszkoli, jako uzupełnienie programu szkolnej edukacji muzycznej. Zaprasza również młodzież licealną i studentów do obcowania z muzyką na żywo. Inicjatywą kształtującą młode pokolenie słuchaczy będą również Muzyczne spotkania z PGE Energia Ciepła.

- Mając na uwadze wspólne społeczne dobro jakim jest kultura, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie z wielką przyjemnością rozpoczyna współpracę z PGE Energia Ciepła, która jako Mecenas Filharmonii Podkarpackiej zdeklarowała swoje wsparcie dla prowadzonej przez naszą instytucję działalności, w nowym 66. sezonie artystycznym. Dzięki partnerskim działaniom obu podmiotów wiele inicjatyw ma szansę na realizację. Wachlarz obszarów współpracy jest bardzo szeroki - dotyczyć on będzie zarówno działalności koncertowej Filharmonii Podkarpackiej, jak i edukacyjnej dla dzieci i młodzieży, w formie Muzycznych Spotkań z PGE Energia Ciepła. Wsparcie PGE Energia Ciepła pozwoli gościć na naszej estradzie najwybitniejsze osobowości świata muzyki, wykonywać arcydzieła kompozytorów polskich i obcych - od muzyki dawnej, po współczesną. Wspólne działania PGE Energia Ciepła i Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie wsparte są na poczuciu zbiorowej odpowiedzialności za dziedzictwo narodowe oraz przyszłość kultury polskiej, która była i pozostaje obecnie niezwykle istotną sferą kontaktów międzyludzkich - mówi prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

- Chcemy być obecni w życiu kulturalnym miasta. Wspieranie tak istotnej dla lokalnej społeczności instytucji to dla nas ogromny zaszczyt, ale również i wyzwanie. Dzięki pracy całego zespołu Filharmonii Podkarpackiej, muzyka klasyczna staje się coraz popularniejsza wśród mieszkańców regionu. W dużej mierze jest to możliwe dzięki programom skierowanym do dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże powiększyć grono podkarpackich melomanów - komentuje Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

PGE Energia Ciepła wspiera także Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu a także Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonię Gorzowską oraz Filharmonię im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Spółka kontynuuje również współpracę z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda. Z kolei PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE