ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rusza wielki konkurs PGE Energia Odnawialna
15.10.2020r. 11:22

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zaprasza przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa opolskiego na sześć konkursów związanych z tematyką "zielonej energii". Dzieci będą rywalizować w konkursie plastycznym, multimedialnym, designerskim, programistycznym, dla młodych konstruktorów robotów oraz w turnieju wiedzy. Współorganizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Przedszkole Publiczne nr 25 w Opolu.

W ramach konkursu "Odnawialne źródła energii w służbie człowieka" młodzi plastycy będą musieli przygotować pracę dotykającą takich kwestii jak np. wykorzystanie energii wiatrowej przez człowieka, zanieczyszczenia powietrza, ekologia, efekt cieplarniany. Inne wyzwanie to przygotowanie kalendarza lub plakietki o tematyce związanej z szeroko rozumianą "zieloną energetyką". Duże pole do popisu będą mieli miłośnicy nowoczesnych technologii. Uczestnicy konkursu "Odnawialne źródła energii w kadrze" przygotują prezentacje filmowe, a startujący w konkurencji "Cyfrowe OZE" będą projektować np. symulatory działania instalacji OZE lub kalkulatory wyliczające oszczędności płynące z korzystania z energii odnawialnej.

Szczególnie ciekawie zapowiada się konkurs "RoboOZE". Jego uczestnicy dostaną za zadanie skonstruowanie robota poruszającego się dzięki energii słonecznej lub wiatrowej. Równie wymagający dla uczniów będzie turniej wiedzy o odnawialnych źródłach energii.

- Celem konkursów jest promocja wiedzy o odnawialnych źródłach energii oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości ekologicznej. To również potwierdzenie naszego mocnego zaangażowania we wspieranie edukacji. Przykładem tego jest m.in. objęcie patronatem przez spółkę sześciu szkół branżowych w Polsce oraz wyposażenie ich pracowni w sprzęt niezbędny do kształcenia praktycznego w zawodzie związanym z OZE. Jedną z takich placówek jest Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu - mówi Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

Popularny opolski "Elektryczniak" to jedno z najlepszych techników w Polsce i placówka wyróżniona Złotą Tarczą w rankingu miesięcznika Perspektywy dla najlepszych szkół. Od lat znana jest ze współorganizacji takich akcji jak: "Od przedszkolaka do inżyniera" czy "Opolska Liga Robotów", czyli wydarzeń podczas których najmłodsi mieszkańcy województwa opolskiego poznają tajniki fizyki, robotyki i automatyki. W każdej edycji bierze w nich udział nawet kilkaset dzieci.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie elektryk.opole.pl

Spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 2 farmy fotowoltaiczne. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2323,251 MW.
PGE Energia Odnawialna

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE