ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Enea Połaniec otrzymała "Kryształy Przetargów Publicznych" za inwestycje ograniczającą emisje
16.10.2020r. 08:43

Enea Elektrownia Połaniec otrzymała nagrodę "Kryształy Przetargów Publicznych" w kategorii "Inwestycje wpływające na ochronę środowiska i gospodarkę wodną". Doceniona została praca specjalistów z Połańca, którzy zaangażowani byli w przygotowanie przetargu na instalację katalitycznego odazotowania (SCR) dla bloku energetycznego nr 5 elektrowni. Blok ten przeszedł w ostatnim czasie gruntowną modernizację, która poprawiła parametry jego pracy.

Inwestycja przeprowadzona dzięki nagrodzonemu przetargowi (pełna nazwa: "Projekt, dostawa, montaż i uruchomienie kompletnej instalacji katalitycznego odazotowania spalin dla bloku energetycznego nr 5 w Enea Połaniec S.A.") pozytywnie wpływa na parametry środowiskowe całej instalacji. Umożliwia obniżenie emisji tlenku azotu o 60% w skali bloku nr 5, natomiast w odniesieniu do całej Elektrowni Połaniec znacząco wpłynie na spełnienie wymagań konkluzji BAT.

- Przyznana nagroda jest dla nas znaczącym wyróżnieniem. Potwierdza, że organizacja całego procesu udzielania zamówień, jaki został wdrożony w naszej firmie, sprawdza się i jest doceniana przez niezależnych ekspertów zajmujących się przetargami publicznymi. To także potwierdzenie wysokiego poziomu naszej kompetencji i zaangażowania. To ostatnie jest dla nas szczególnie ważne, bo nie dotyczy tylko pracowników związanych w naszej firmie bezpośrednio z zamówieniami publicznymi, ale także całych pionów, które współpracują przy procesach przetargowych. Są to przedstawiciele pionów: produkcji, remontów, ochrony środowiska, kontrolingu oraz działu BHP. Wszyscy razem współpracujemy bardzo dobrze w ramach komisji przetargowych, czego potwierdzeniem jest m.in. ta nagroda - powiedział Mirosław Jabłoński, dyrektor Pionu Zamówień w Enei Połaniec.

"Kryształy Przetargów Publicznych" to nagrody przyznawane za najskuteczniejsze i najlepiej przygotowane oraz zrealizowane inwestycje w sektorze publicznym. Organizatorem konkursu jest miesięcznik "Przetargi Publiczne".

- Nagradzamy projekty, które można stawiać za wzór, zarówno pod względem poprawności proceduralnej, jak i jakości przedsięwzięć publicznych. Do tego grona należy również przygotowana i przeprowadzona przez Eneę Połaniec inwestycja - przekazała Elżbieta Sobczuk, redaktor naczelna miesięcznika "Przetargi Publiczne".

Otrzymane wyróżnienie potwierdza, iż stosowane przez Eneę Elektrownię Połaniec rozwiązania mogą być uważane za dobre praktyki, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku zamówień publicznych.

Inwestycja związana z modernizacją bloku nr 5 w Elektrowni Połaniec wpisuje się w działania Grupy Enea w zakresie dostosowania jednostek wytwórczych do wymagań środowiskowych określonych w konkluzji BAT. Jest częścią planu poprawy sprawności wytwarzania, zwiększenia zdolności produkcyjnych Grupy i redukcji emisyjności.
Enea

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE