ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowe zakażenia koronawirusem w kopalniach PGG i JSW
19.10.2020r. 12:07

30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono podczas minionego weekendu w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej (PGG), a osiem w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Na kwarantannie jest w sumie prawie pół tysiąca górników, w większości z PGG.

Jak wynika z poniedziałkowych danych spółek węglowych, również kopalnie odczuły zauważalny w ostatnich tygodniach w całej Polsce wzrost zakażeń SARS-CoV-2. Obecnie z wirusem zmaga się 141 górników z PGG, 14 z JSW oraz 10 z kopalń spółki Tauron Wydobycie.

Najwięcej zakażonych jest w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie od początku epidemii zachorowało 3 412 osób, a wyzdrowiało 3 271. W ciągu ostatniego tygodnia w kopalniach spółki wykryto 79 nowych przypadków (w tym 30 w miniony weekend), a liczba ozdrowieńców wzrosła o 26 (z czego 5 podczas weekendu). Obecnie w PGG choruje 141 osób, wobec 88 przed tygodniem. Kwarantanną jest objętych 381 pracowników, wobec 209 tydzień wcześniej.

Wśród kopalń PGG najwięcej zakażonych górników jest obecnie w kopalniach Mysłowice-Wesoła (36) i Ziemowit w Lędzinach (27). W kopalni Piast w Bieruniu choruje 16 osób, a w katowickiej kopalni Murcki-Staszic 10. W pozostałych kopalniach liczba zakażonych nie przekracza 10, w kilku odnotowano pojedyncze przypadki zachorowań.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie zakażeń było najwięcej w górnictwie węgla kamiennego, liczba zarażonych koronawirusem zaczęła rosnąć przed niespełna tygodniami - wcześniej systematycznie przybywało ozdrowieńców, a chorych pozostawało jedynie kilku górników - obecnie zakażonych jest 14 osób (wobec 4 tydzień temu) - w poniedziałek przybyło siedem nowych przypadków (pięć w kopalni Budryk, dwa w kopalni Jastrzębie-Bzie), a w minioną sobotę jeden - w kopalni Borynia.

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 4 166 pracowników jastrzębskiej spółki, z których 4 152 wyzdrowiało. W ciągu tygodnia wśród górników z JSW wykryto 15 nowych przypadków zakażenia, przybyło też pięciu ozdrowieńców. Kwarantanną objęte są 103 osoby, wobec 44 tydzień temu. Tylko w poniedziałek liczba objętych kwarantanną pracowników spółki wzrosła o 23.
W kopalniach spółki Tauron Wydobycie w weekend nie wzrosła liczba zakażonych pracowników - nadal z koronawirusem zmaga się tam 10 osób.

Według danych sanepidu w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem - w poniedziałek liczba osób zakażonych od początku epidemii wynosiła 30 785 - o 685 więcej niż w niedzielę. W regionie zmarło 669 osób z COVID-19 - w poniedziałek poinformowano o czterech kolejnych zgonach.

Wyzdrowiało 73,8 proc. wszystkich zakażonych (22 728 osób) - w poniedziałek w regionie przybyło kolejnych 59 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas blisko 483 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objęto łącznie blisko 7,2 tys. osób.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w niedzielę w regionie zajętych było 809 spośród 1 356 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte było 75 na 100 dostępnych łóżek respiratorowych. Dane o sytuacji w tym zakresie w poniedziałek będą dostępne dzień później.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE