ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Najwyższy komin w zakładzie głównym PKN Orlen w Płocku czasowo wyłączony - kontrola techniczna
19.10.2020r. 15:39

W głównym zakładzie PKN Orlen w Płocku czasowo wyłączony zostanie z pracy najwyższy, ponad 200-metrowy, komin na instalacji Clausa. Powodem jest badanie stanu technicznego. Do czasu ponownego uruchomienia, co planowane jest ok. 6 listopada, jego funkcję przejmie komin rezerwowy.

Informując o planowanym wyłączeniu najwyższego komina w głównym zakładzie produkcyjnym PKN Orlen w Płocku spółka podała, że nastąpi to w poniedziałek. Wyjaśniła też, że "proces przełączenia emisji z jednego komina do drugiego jest standardową praktyką, wymaganą w przypadku przeprowadzenia zaplanowanych badań kontrolnych stanu technicznego emitora".

"W zakładzie produkcyjnym PKN Orlen w Płocku zostanie wyłączony z pracy najwyższy, ponad 200-metrowy komin znajdujący się na instalacji Clausa. Do czasu jego ponownego uruchomienia, które planowane jest ok. 6 listopada br., jego funkcję przejmie komin rezerwowy" - podał PKN Orlen w poniedziałkowym komunikacie "OrlenInfo".

PKN Orlen w informacji dla mieszkańców Płocka zaznaczył jednocześnie, że "w związku z prowadzonymi procesami do 6 listopada mogą, ale nie muszą, wystąpić wyczuwalne zapachy charakterystyczne dla branży naftowej". "Niewykluczone, że będą wyczuwalne szczególnie przy zmiennych warunkach atmosferycznych, za co z góry serdecznie przepraszamy" - oznajmiła spółka.

PKN Orlen zaznaczył, że "w celu ograniczenia wszelkich niedogodności zapachowych, do zastępczego komina dozowany będzie specjalny środek w postaci aerozolu zmniejszającego oddziaływanie zapachowe". Spółka zapewniła, iż "preparat jest bezpieczny dla ludzi i środowiska".
"Przegląd stanu technicznego komina będzie realizowany pod bieżącą kontrolą służb technologicznych oraz służb ochrony środowiska. Ponadto poziom wartości emisji będzie na bieżąco monitorowany przy pomocy funkcjonującego systemu ciągłych pomiarów" - podkreślił płocki koncern.

Znajdujący się w Płocku główny zakład produkcyjny PKN Orlen to największy w Polsce kompleks rafineryjno-petrochemiczny i zarazem jeden z największych tego typu w Europie. Spółka ogłosiła w poniedziałek czasowe wyłączenie z eksploatacji komina instalacji Clausa i przeniesienia emisji na komin rezerwowy za pośrednictwem uruchomionego przez nią w lutym 2019 r. bezpłatnego systemu komunikatów dla mieszkańców miasta - "OrlenInfo".

W ramach tego systemu, subskrybenci pocztą elektroniczna lub SMS-ami otrzymują bieżące wiadomości m.in. o działalności głównego zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku, a także o wydarzeniach organizowanych lub wspieranych przez spółkę i Grupę Orlen.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE