ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes PGNiG: pracujemy nad rozwojem alternatywnych paliw gazowych
19.10.2020r. 16:09

Grupa PGNiG pracuje nad rozwojem alternatywnych paliw gazowych - biometanu i wodoru, to dywersyfikacja działalności i wsparcie transformacji energetycznej - stwierdził prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podczas VII Kongresu Polskiego Przemysłu Gazowniczego.

Jak przypomniał w poniedziałek Kwieciński, gaz będzie paliwem przejściowym w procesie transformacji, dlatego obok dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego, Grupa Kapitałowa PGNiG prowadzi dywersyfikację działalności. "Chcemy przy tym wykorzystać naszą pozycję i doświadczenie na rynku paliw gazowych" - zaznaczył prezes.

Kwieciński przypominał, że w maju PGNiG ogłosiło program wodorowy. "Naszą przewagą konkurencyjną są sieci gazowe i magazyny. Chcemy wykorzystać ten potencjał, m.in. oferując usługę dystrybucji i magazynowania innym podmiotom" - mówił prezes PGNiG o wodorze.

Z kolei w obszarze biometanu PGNiG ocenia, że za 10 lat produkcja tego paliwa w Polsce może sięgnąć nawet 4 mld m sześc. rocznie. Oznaczałoby to podwojenie krajowej produkcji metanu - zauważył prezes.
"Mądra transformacja energetyczna, oparta na potencjale spółek Skarbu Państwa i realizowana w koordynacji z działaniami polskiego rządu, może być szansą na wzmocnienie naszej branży i całej gospodarki" - ocenił też Kwieciński.

Z kolei wiceprezes PGNiG Robert Perkowski wyraził przekonanie, że spółka będzie w stanie aktywnie kształtować nową przyszłość i wspierać transformację gospodarki w kierunku ograniczenia jej emisyjności. Jak zaznaczył, za takim scenariuszem przemawia projekt polityki energetycznej państwa, w którym gaz odgrywa rolę paliwa przejściowego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE