ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejny transport wyposażenia wysłano do elektrowni jądrowej w Bangladeszu
20.10.2020r. 12:48

Oddział Petrozavodskmash rosyjskiej firmy AEM-Technologies rozpoczął wysyłkę obudów głównych pomp obiegowych do bloku nr 1 elektrowni jądrowej Rooppur w Bangladeszu.

Sprzęt dostarczany jest drogą lądową do Sankt Petersburga, skąd zostanie załadowany na statek w celu przetransportowania do portu w Bangladeszu.

14 października ZiO-Podolsk (również część Atomenergomash) poinformował, że wyprodukował i wysłał komplet kluczowego wyposażenia dla bloku nr 2 elektrowni jądrowej Rooppur. Obejmowały one dwa zbiorniki układu awaryjnego chłodzenia rdzenia (ECCS) oraz dwie nagrzewnice wysokociśnieniowe PVD-K-5 i PVD-K-6. Łączna waga dostarczonego sprzętu wynosiła około 400 ton.

Zbiorniki ECCS, każdy o masie 78 ton, są częścią pasywnego systemu bezpieczeństwa i dostarczają roztwór kwasu borowego do rdzenia reaktora w przypadku wystąpienia awarii utraty chłodziwa.
Nagrzewnice wysokociśnieniowe PVD-K-5 i -6 są elementami hali turbiny i ważą od 110 do 130 ton. Ogrzewają wodę zasilającą dostarczaną do wytwornicy pary poprzez chłodzenie i skraplanie pary pobranej z pośrednich stopni turbiny.

Atomenergomash jest dostawcą całego wyposażenia części reaktorowej oraz znacznej części wyposażenia hali turbin budowanej przez Rosatom elektrowni Rooppur z dwoma reaktorami WWER-1200/V-523 o mocy 1080 MWe. Blok Rooppur 1 ma rozpocząć działalność w 2023 roku, a rok później Rooppur 2.
NEInt , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: koń 20.10.2020r. 13:18
i włąsnie tak swiat odchodzi od atomu
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE