ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła: za nami emocjonująca Olimpiada Energetyczna w Gdyni
20.10.2020r. 16:30

Tematy gospodarowania energią czy świadomego korzystania z zasobów przyrody nie mają przed nimi tajemnic. Mowa o zespołach, które w sobotę, 17 października przystąpiły do Olimpiady Energetycznej o Puchar Prezydenta Gdyni. W rodzinnej zabawie on-line udział wzięło niemal 50 zespołów. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody m.in. w postaci elektrycznej hulajnogi.

Olimpiada Energetyczna o Puchar Prezydenta Gdyni to konkurs wiedzy dla całej rodziny. To jednocześnie świetny sposób na wspólne spędzenie czasu w domowym zaciszu, zwłaszcza w obecnej sytuacji pandemii.

"Gdynia to jedno z najczystszych miast w Polsce. Nie byłoby tego, gdybyśmy 20 lat temu nie podjęli decyzji, że będziemy dbać o środowisko. Chciałem podziękować współorganizatorom naszej Olimpiady, a także tym osobom, które biorą w niej udział. Cieszę się, że jesteście państwo z nami. Bawmy się w tym czasie, uśmiechajmy się i dbajmy o nasze środowisko" - powiedział na inauguracji konkursu Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


Olimpiadę uroczyście otworzył Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, a poprowadził dziennikarz Tomasz Galiński

O godzinie 11:00, 17 października drużyny spotkały się w wirtualnym pokoju konkursowym. Każdy zespół składał się z dwóch lub maksymalnie pięciu członków, przy czym w ich skład obowiązkowo musiało wchodzić 1 dziecko i 1 dorosły. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęło się wielkie rozwiązywanie testu, które było transmitowane na żywo.

Na uczestników czekały pytania o odnawialne źródła energii, niskoemisyjny transport, ochronę powietrza i klimatu oraz efektywność energetyczną. Poruszane kwestie często związane były z Gdynią. Drużyny mogły wspierać się specjalnie stworzoną bazą wiedzy, która była dostępna na stronie: www.olimpiadaenergetyczna2020.pl.

Na starcie konkursu stanęło niemal 50 drużyn. Przyznano 3 nagrody główne i szereg wyróżnień. Zwycięzcami okazała się drużyna EkoLudków, która poprawnie odpowiedziała na 18 z 20 pytań, uzyskując 17 834 punkty. Na podium znalazły się także Raczki (18/20, 17 616 pkt.) oraz Ryponowie (17/20, 16 632 pkt.).

"Staramy się żyć ekologicznie-energetycznie. Nasz syn chodzi w Gdyni do szkoły do klasy o takim profilu. Była super zabawa, gratulujemy pozostałym uczestnikom" - komentowała zwycięska drużyna EkoLudków.

Zwycięska drużyna otrzyma hulajnogę elektryczną oraz bilety na rodzinne wejście do Centrum Nauki Experyment. Na zdobywców drugiego miejsca czeka oczyszczacz powietrza z nawilżaczem oraz bilety na rodzinne wejście do Centrum Nauki Experyment. Laureaci trzeciego miejsca zdobędą zestaw LEGO Creator 10268 oraz bilety na rodzinne wejście do Centrum Nauki Experyment. Do wyróżnionych trafią natomiast energetyczne gadżety edukacyjne.


Zwycięskie drużyny on-line

W ramach Olimpiady Energetycznej przewidziano również dodatkowe atrakcje. Gościem specjalnym był Marcin Popkiewicz - polski fizyk jądrowy, popularyzator nauki, klimatolog, autor książek o klimacie i energetyce. Odbył się także pokaz naukowy, przeprowadzony przez edukatorów Centrum Nauki Eksperyment.

Olimpiada Energetyczna ma podnieść świadomość mieszkańców Gdyni i całego województwa pomorskiego oraz ich poziom wiedzy z zakresu efektywności energetycznej. Jej celem jest również zwrócenie uwagi na problematykę zmian klimatycznych i ich skutków, a także nauka sposobów ograniczania zużycia oraz racjonalnego gospodarowania energią. Konkurs ma też promować aktywną postawę i zmotywować mieszkańców Pomorza do podejmowania proekologicznych działań. Chodzi o to, żeby w codziennym życiu starali się oni stosować zasady, które służą poprawie efektywności energetycznej.

Organizatorem Olimpiady Energetycznej o Puchar Prezydenta Gdyni jest miasto Gdynia. Konkurs współorganizują: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, PGE Energia Ciepła oraz Centrum Nauki Experyment w Gdyni.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: EL 22.10.2020r. 10:03
Brawo Gdynia !!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE