ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA tanieje po nieoczekiwanym wzroście jej zapasów
21.10.2020r. 07:55

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w N.Jorku tanieje po nieoczekiwanym wzroście jej amerykańskich zapasów, już drugi raz w ciągu ostatnich trzech tygodni - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,43 USD, niżej o 0,65 proc.

Ropa Brent w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 42,85 USD za baryłkę, niżej o 0,72 proc.

W USA niespodziewanie wzrosły zapasy ropy, podczas gdy oczekiwano ich spadku o 1,38 mln baryłek.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA w ub. tygodniu wzrosły o 600 tys. baryłek.

Jeśli dane te potwierdzi w środę w oficjalnych danych Departament Energii (DoE) będzie to już drugi w ciągu ostatnich 3 tygodni wzrost tych zapasów.
DoE przedstawi swój raport - o zapasach ropy i jej produktów w USA w ub. tygodniu - o 16.30.

Tymczasem w USA Demokraci i Republikanie są bliżej osiągnięcia porozumienia w sprawie wsparcia dla amerykańskiej gospodarki, co pobudziłoby też popyt na paliwa na tym rynku.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oświadczyła we wtorek po rozmowie z sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem, że ma nadzieję na dojście jeszcze w tym tygodniu do porozumienia o stymulacji gospodarki. Będzie ono będzie kluczowe dla przyjęcia projektu ustawy przed dniem wyborów 3 listopada.

Wcześniej Pelosi wyznaczyła wtorek jako ostateczny termin - jeśli Biały Dom chce jeszcze przed wyborami osiągnąć postępy w sprawie umowy o fiskalnym wsparciu gospodarki.

Ropa w USA na NYMEX zyskała na zakończenie poprzedniej sesji 1,6 proc., Brent na ICE zdrożała o 1,3 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE