ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen dba o bezpieczeństwo na stacjach
21.10.2020r. 13:31

PKN Orlen wyposaża stacje paliw w dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników. Do końca października br. w całej sieci pod marką Orlen będą działać specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Dla kierowców przygotowano również rozwiązania przyspieszające tankowanie i ułatwiające płatność za paliwo. W ofercie wszystkich stacji dostępne są maski ochronne oraz płyn do dezynfekcji.

Informując w środę o rozwiązaniach wdrażanych na swych stacjach paliw, związanych z pandemią koronawirusa, PKN Orlen podkreślił m.in., że obiekty te wyposażane są "w dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników".

"Do końca października br. w całej sieci pod marką Orlen będą działać specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Dla kierowców przygotowano również rozwiązania przyspieszające tankowanie i ułatwiające płatność za paliwo. W ofercie wszystkich stacji dostępne są maski ochronne oraz płyn do dezynfekcji" - oznajmił płocki koncern.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że "stacje paliw są kluczowe dla funkcjonowania całej gospodarki i społeczeństwa". "W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników stacji konsekwentnie podwyższamy standardy obsługi na stacjach paliw, których celem jest ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa" - podkreślił szef koncernu.

Obajtek przypomniał, że od początku pandemii koronawirusa PKN Orlen podejmował wiele działań, zapewniających bezpieczeństwo w obiektach tej spółki. "Jako pierwsi w Polsce wyposażamy stacje w profesjonalne sterylizatory pomieszczeń. Zachęcamy również do korzystania ze sprawdzonych rozwiązań. W całej sieci Orlen kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, a o sprawne tankowanie dbają mobilni kasjerzy" - zaznaczył.

PKN Orlen zapowiedział, że docelowo urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze znajdą się na wszystkich 1792 stacjach paliw Orlen w całej Polsce. Jak wyjaśnił, "na bieżąco będą filtrować i oczyszczać powietrze". "Również sieci zagraniczne należąca do Grupy Orlen wprowadzą takie rozwiązania w swoich obiektach" - podała spółka.

Jak przypomniał PKN Orlen, w całej sieci jego stacji paliw kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, korzystając z aplikacji VITAY z usługą Orlen Pay. "Pozwala ona zapłacić za tankowanie bez konieczności wchodzenia do budynku stacji. Klienci, którzy korzystają z aplikacji otrzymają fakturę i mają naliczane punkty VITAY" - podkreślił płocki koncern.
Wspomniał przy tym, że Orlen Pay umożliwia nie tylko zakup paliwa, ale także innych produktów dostępnych na podjeździe, m.in. płynu do dezynfekcji rąk czy płynu do spryskiwaczy, a na wybranych stacjach również zakup myjni - zakupy można realizować ze zniżką wynikającą z Karty Dużej Rodziny lub karty rabatowej BiznesTank.

PKN Orlen przekazał, iż na wybranych 382 stacjach paliw z jego sieci w Polsce płatność za tankowanie bez wchodzenia do budynku stacji umożliwiają mobilni kasjerzy. "To pracownicy stacji wyposażeni w tablet z mobilną aplikacją kasową, drukarkę fiskalną oraz terminal płatniczy, które umożliwiają przyjęcie płatności za paliwo bezpośrednio na podjeździe. U mobilnego kasjera można kupić dowolny produkt z całej oferty stacji" - dodał koncern.

Informując o wprowadzanych rozwiązaniach, PKN Orlen zaznaczył, iż jednocześnie na 300 swych stacjach uruchomił tzw. kasy ekspresowe, umieszczone przy drzwiach wejściowych.

"Na wszystkich stacjach Orlen w regularnej sprzedaży dostępne są płyny do dezynfekcji rąk produkowane przez Orlen Oil, a także maski ochronne, pochodzące głównie od krajowych producentów. Ponadto dla klientów dostępne są jednorazowe rękawiczki. Dystrybutory paliwowe i wnętrze sklepu oraz myjni są regularnie dezynfekowane, a klienci są informowani o konieczności zachowania odstępu przebywając w obiekcie" - zapewnił płocki koncern.

PKN Orlen poinformował także, że "w celu wzmocnienia przekazu i zwiększenia świadomości wśród odwiedzających stacje Orlen", rozpoczął kampanię wizerunkową "Tak dbamy o Twoje bezpieczeństwo", która prowadzona jest internecie oraz w radio.

W sumie w ramach całej Grupy Orlen na wszystkich rynkach, gdzie jest ona obecna - w Polsce, w Czechach, Niemczech i na Litwie - działa ponad 2800 stacji paliw. Jest to największa taka sieć w Europie Środkowo-Wschodniej. Najwięcej stacji paliw Grupy Orlen funkcjonuje w Polsce - to 1792 tego typu obiekty.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE