ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

UE sprawdzi import wież elektrowni wiatrowych z Chin
22.10.2020r. 14:40 21.10.2020r. 14:07

20 października Komisja Europejska wszczęła postępowanie w sprawie dumpingu cenowego dotyczącego sprowadzania z Chin gotowych wież wykorzystywanych do budowy farm wiatrowych. Postępowanie zostało uruchomione ze względu na to, że wieże budowane są w większości ze stali - czytamy w BiznesAlert.pl.

- EUROFER z zadowoleniem przyjmuje wszczęcie przez Komisję dochodzenia antydumpingowego w sprawie warunków importu chińskich wież wiatrowych do UE - powiedział Axel Eggert, dyrektor generalny Europejskiego Stowarzyszenia Stal (EUROFER).

- Zakłócenia w światowym handlu stalą (wynikające ze stosowania dumpingu - przyp. red.) zagrażają całym łańcuchom wartości UE oraz setkom tysięcy miejsc pracy w Europie. Europa musi się obudzić i podnieść egzekwowanie przepisów ochrony handlu na wyższy poziom, zanim będzie za późno - dodał.
Wiele rodzajów stali z Chin jest już objętych środkami antydumpingowymi, w tym blachy grube i stal elektrotechniczna wykorzystywana do budowy wież wiatrowych.

- Utrzymanie i rozwój przemysłowego łańcucha wartości opartego na stali w Europie ma istotne znaczenie zarówno dla przetrwania, jak i zrównoważonego rozwoju europejskiego przemysłu stalowego, ale także sektorów z nim powiązanych - dodał Eggert. - Nasz łańcuch wartości opiera się na zrównoważonym modelu biznesowym, bazującym na wolnej i uczciwej konkurencji. Nie możemy pozwolić, aby nasze wartości gospodarcze, społeczne i środowiskowe zostały podważone przez kraje trzecie, które nie przestrzegają tych podstawowych zasad - podsumował cytowany przez BiznesAlert.pl dyrektor generalny EUROFER.
Eurofer , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ee 23.10.2020r. 11:40
wieża to pikuś, niech sprawdzą ile najważniejszych elementów (gotowe gondole z generatorami) płynie z CHRL :))
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE