ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spółka Nord Stream 2: sankcje USA dotkną 120 firm z 12 krajów Europy
21.10.2020r. 19:11 21.10.2020r. 16:59

Rozszerzenie przez USA sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2 dotknie 120 firm z co najmniej 12 państw europejskich, w tym inwestorów i podwykonawców - oświadczyła w środę spółka Nord Stream 2 AG, przyszły operator bałtyckiej magistrali, budowanej przez rosyjski Gazprom.

"Wszelkie groźby zastosowania sankcji, skierowanych przeciwko projektowi Nord Stream 2, wpływają na wielu podwykonawców i inwestorów zachodnich" - zauważyła spółka. Oceniła, że jeśli sankcje zostaną wprowadzone w życie, to odczuje je w sposób bezpośredni ponad 120 firm z co najmniej 12 krajów Europy.

"Nord Stream 2 AG, jak i firmy popierające projekt, są nadal przekonane, że jak najszybsze wejście gazociągu do eksploatacji jest zgodne z interesami bezpieczeństwa energetycznego i konkurencyjności Europy" - poinformowała spółka.
Rosyjsko-niemiecki gazociąg jest gotów w 94 procentach - przypomniał operator. Wyjaśnił, że ułożono dotąd 2300 km spośród łącznie 2460 km rur tworzących gazociąg. Spółka zaznaczyła, że projekt otrzymał wszelkie niezbędne zezwolenia.

Departament Stanu USA opublikował we wtorek nowe wytyczne, które poszerzają sankcje nałożone na gazociąg. Restrykcje obejmować mają np. podmioty, które pomagałyby technicznie lub finansowo statkom układającym Nord Stream 2.
Nord Stream 2 AG ,

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE