ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Suwałki dostały środki na zakup autobusów na CNG
22.10.2020r. 12:55

Zarząd Województwa Podlaskiego przekazał miastu Suwałki dodatkowe 5,3 mln zł dotacji na zakup czterech autobusów na gaz CNG. Samorząd realizuje projekt, w ramach którego do Suwałk trafi w sumie dziewiętnaście takich pojazdów.

Projekt "Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki - III etap" miał kosztować 30 mln zł, z czego 26 mln to dotacja województwa podlaskiego. Dzięki jego realizacji miasto zakupi 15 autobusów oraz system roweru miejskiego, obejmującego 12 stacji rowerowych i 120 rowerów.

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania na czwarty etap tej inwestycji. Marszałek województwa podlaskiego podczas konferencji on-line podpisał w czwartek umowę, przekazując miastu 5,3 mln zł. W sumie projekt pochłonie 7,8 mln zł.

"Realizowany projekt warty blisko 30 mln zł to rekordowe pieniądze w historii Suwałk, które przeznaczymy na zakup niskoemisyjnego taboru komunikacji miejskiej. Za te dodatkowe środki flota autobusów gazowych powiększy się z piętnastu już zamówionych pojazdów do w sumie dziewiętnastu nowoczesnych autobusów napędzanych gazem CNG" - powiedział podczas konferencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

W ramach czwartego etapu inwestycji miasto kupi dodatkowe cztery niskoemisyjne autobusy na gaz CNG o długości ok. 10,5 m. Rozbuduje także miejski systemu roweru publicznego o cztery kolejne stacje rowerowe i dodatkowe 40 rowerów.
"Cieszymy się, że możemy wesprzeć tak dobre projekty, tak istotne z punktu widzenia komfortu i bezpieczeństwa podróżnych jeśli chodzi o miasto Suwałki, bo wiemy, że ten projekt to przede wszystkim autobusy niskoemisyjne, system rowerów publicznych, to też zatoki postojowe" - powiedział marszałek Artur Kosicki.

W ramach obu projektów powstaną także nowe przystanki autobusowe i elektroniczne tablice informacyjne.

15 autobusów, które już zamówiono, trafi do Suwałk w grudniu tego roku. Na cztery dodatkowe pojazdy zostanie ogłoszony przetarg, więc zostaną dostarczone w 2021 roku. W marcu 2021 roku ma być także uruchomiona w Suwałkach stacja tankowania gazu CNG.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE