ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Intesa Sanpaolo Bank działa na rzecz redukcji emisji CO2
22.10.2020r. 14:26

Podczas VI Kongresu Energetycznego tematem przewodnim były dyskusje na temat European Green Deal. Pierwszy panel dyskusyjny, który otworzył drugi dzień Kongresu to: Mechanizm finansowania sprawiedliwej transformacji energetycznej w Europie. Jednym z prelegentów był Luca Matrone, Managing Director, Intesa Sanpaolo Bank.

Podczas debaty podkreślił: "Z punktu widzenia korporacyjnego istotne jest, by cele zrównoważonego rozwoju były przejrzyste, ponieważ to przyciągnie ogromne zainteresowanie inwestorów." Intesa inwestuje w osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju przez Tauron, spółkę w bardzo dużym stopniu generującą energię z węgla. Co jest bardzo szczególne to zaznaczenie przez L. Matrone, że Intesa nie finansuje żadnych inwestycji w węgiel, lecz w działania na rzecz redukcji emisji CO2. Ważne jest, aby konkluzje z tej debaty stanowiły podstawę do kształtowania przyszłości polskiej energetyki oraz prowadziły do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

DISE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE