ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Orlen Eko kupił specjalistyczne pojazdy m.in. do badań środowiska
22.10.2020r. 15:40

Spółka Orlen Eko z Grupy Orlen kupiła trzy specjalistyczne samochody, w tym mobilne laboratorium pomiarowe, do wykonywania badań środowiskowych w zmiennych warunkach pogodowych.

Jak podała Orlen Eko, nowe samochody "usprawnią i zwiększą możliwości usług świadczonych przez spółkę". W informacji wyjaśniono m.in., iż nowe mobilne laboratorium pomiarowe, z którego korzystać będzie dział monitoringu środowiska, pozwoli na wykonywanie badań środowiskowych w zmiennych warunkach pogodowych, gdyż aparatura pomiarowa będzie obsługiwana z samochodu.

"Umożliwia to podłączenie aparatury poprzez przewody gazowe, wychodzące na zewnątrz przez specjalnie wbudowany rękaw. Laboratorium mobilne wyposażone jest w chłodnię, która gwarantuje właściwy transport próbek przy dłuższych trasach niezależnie od wysokości temperatury zewnętrznej" - podkreśliła spółka Orlen Eko. Zaznaczyła przy tym, iż dodatkowo pojazd posiada system kamer 360 stopni, który zwiększy bezpieczeństwo manewrowania, zwłaszcza na instalacjach technologicznych, a także system pozwalający na kontynuację pomiarów, nawet przy chwilowych zanikach prądu na tych instalacjach.

Drugi specjalistyczny samochód, jak poinformowała spółka Orlen Eko, będzie wykorzystywany przez dział serwisu sprzętu ratowniczo-gaśniczego - pojazd wyposażony jest we wszystkie urządzenia do konserwacji i serwisu wymienianego sprzętu przeciwpożarowego. "Umożliwi to dokonywanie naprawy i serwisu gaśnic bezpośrednio u klienta, co podniesie efektywność i znacząco skróci czas wykonywania usługi" - podkreślono w komunikacie. Wyjaśniono w nim, iż trzecie z zakupionych aut trafi z kolei do działu usług czyszczenia i transportu - w tym przypadku pojazd doposażony został w mobilny warsztat, który m.in. "bezpiecznie usprawni przewóz pracowników i narzędzi między instalacjami".

"Zakup trzech specjalistycznych samochodów jest dla nas kolejnym krokiem, który pozwoli umocnić pozycję Orlen Eko w branży, w której działamy. Pozwoli nam to jeszcze efektywniej świadczyć usługi dla naszych klientów, zwiększyć przewagę konkurencyjną oraz komfort i wygodę pracy naszych pracowników" - powiedział prezes spółki Krzysztof Iwanicki, cytowany w komunikacie.

Spółka Orlen Eko działa od 16 lat. To podmiot zależny PKN Orlen, który specjalizuje się w gospodarowaniu odpadami, ich odzysku i unieszkodliwianiu, monitoringu środowiska, w czyszczeniu instalacji przemysłowych oraz w konserwacji sprzętu ratowniczego, w tym gaśniczego, jak również w usługach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w całej Polsce. Siedziba spółki znajduje się w Płocku, natomiast kilka zespołów regionalnych zlokalizowana jest w większych miastach na terenie kraju.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE