ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosnieft zamierza zbudować w Arktyce terminal LNG
23.10.2020r. 10:48

W ramach projektu Wostok Oil rosyjski gigant naftowy planuję otworzyć terminal LNG. Byłby trzecim po Gazpromie i Novateku eksporterem LNG w Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.

Podczas prezentacji na Euroazjatyckim Forum Gospodarczym prezes Rosnieft Igor Sieczin poinformował po raz pierwszy, że w ramach projektu Wostok Oil realizowanego w Arktyce, firma planuje wybudować zakład skraplania gazu.

W planowanym porcie "Zatoka Północna" zlokalizowanym w rejonie Dikson na półwyspie Tajmyr ma powstać zakład z możliwościami wysyłki 100 mln ton ropy, 35 mln ton węgla i do 50 mln ton LNG. Transport surowców miałby być realizowany poprzez Północną Drogę Morską.
Wcześniej Rosnieft przystępował do aukcji na pola gazonośne w północnym rejonie Kraju Krasnojarskiego (administracyjna lokalizacja półwyspu Tajmyr).

Nie jest to pierwszy plan wejścia Rosnieftu w segment LNG. W 2013 roku firma planowała, że we współpracy z amerykańskim ExxonMobil wybuduje terminal "Dalekowschodni LNG", który miał czerpać gaz ze złóż Sachalinu. W wyniku aneksji Krymu i zbrojnym ataku na Ukraine, co w konsekwencji doprowadziło do nałożenia zachodnich sankcji, projekt nigdy nie doczekał się realizacji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE