ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Oświadczenie PGE Polskiej Grupy Energetycznej
24.11.2020r. 17:50

PGE Polska Grupa Energetyczna stoi na stanowisku, że wyrażenie przez Radnych zgody na przystąpienie Miasta Szczecin do spółki New Cogen jest decyzją wbrew interesom mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Grupa PGE , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Darek 24.11.2020r. 18:10
Zawsze mi się wydawało, że konkurencja jest dobra, nawet na dość mocno zmonopolizowanym rynku jak ciepłownictwo :) Zamiast użalać się nad sobą, może warto aby w PGE osoby decyzyjne, powinny usiąść do poważnej rozmowy i pójść m. in. z planowanymi modernizacjami jednostek w Szczecinie w tą stronę aby ciepło w nich produkowane było korzystne dla miasta/mieszkańców pod względem cenowym. Może przykład jakim się posłuże nie do końca odzwierciedla skalę, ale nie przypominam sobie aby np. w Krakowie kiedy budowano spalarnię odpadów komunalnych, PGE protestowała w związku z oddaniem de facto w jakimś stopniu konkurencyjnej instalacji (udział w rynku ciepła wg. danych krakowskiego MPEC wynosi raptem kilkaprocent). Dodatkowo nie przypominam sobie aby ciepło dostarczane do pewnym regionów Krakowa, przez jeszcze będącą w posiadaniu CEZ elektrownię w Skawinie, stanowiło jakiś problem dla PGE. Jak widać zatem na przykładzie miasta z drugiego końca Polski chyba problemem nie jest sama nowa elektrociepłowania, ale... polityka, a to nic dobrego nigdy nie wróży, dla samej branży jak i mieszkańców.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: aqq 25.11.2020r. 14:26
A co PGE miało wówczas do rynku ciepła w Krakowie jak budowano spalarnię TPO, bo nie bardzo rozumiem ten mocno polityczny komentarz?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rambo 03.12.2020r. 08:34
Polityczna to jest decyzja szczecińskiego magistratu. Nieuzasadniona ekonomicznie. Po pierwsze miasto musi wyłozyc swoja kasę .. by zlikwidować konkurencje na rynku ale to jest poświecenie na które magistrat jesty gotów. W końcu płaca mieszkańcy a nie UM. A po sklończonej kadencji pracować gdzieś trzeba.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE