ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BM mBanku podnosi cenę docelową dla akcji CEZ-u do 601,4 koron czeskich
26.11.2020r. 17:06

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 20 listopada, podnieśli cenę docelową dla akcji CEZ do 601,4 koron czeskich z 514,8 koron, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Raport został przygotowany przy kursie 468 koron czeskich.

"Obserwowana w ostatnich tygodniach poprawa sentymentu do "klasycznych" spółek energetycznych powinna uwypuklić główną przewagę CEZ na tle grupy porównawczej, czyli wysoką dywidendę. Prognozowany średni DYield w perspektywie 2025 roku sięga 7 proc., a spread do rynkowej mediany jak i 5-letniej średniej premii do RFR przekracza 2 p.p." - napisano.
"Wsparciem dla sentymentu może być też intensyfikacja rozwoju OZE, zasilana środkami z funduszu modernizacyjnego. W połączeniu z przejrzystą polityką dekarbonizacyjną, +uspokojeniem+ komunikacji wokół projektu atomowego, spadkiem kosztów finansowania oraz niskim wskaźnikiem emisyjności powinno to pozwolić na odbudowywanie się wskaźników wyceny po okresie istotnego de-ratingu" - dodano w raporcie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE