ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosyjskie media: statek, który może ukończyć Nord Stream 2, wraca do Kaliningradu
27.11.2020r. 08:24

Statek Akademik Czerski, który może dokończyć układanie gazociągu Nord Stream 2, wypłynął z portu na niemieckiej wyspie Rugia, gdzie znajdował się od miesiąca, i kieruje się do Kaliningradu; powinien tam przybyć w sobotę - podał w piątek rosyjski portal RBK.

RBK powołuje się na dane serwisu Marine Traffic, śledzącego ruch jednostek morskich. Akademik Czerski wypłynął z niemieckiego portu 26 listopada i powinien dopłynąć do Kaliningradu wczesnym popołudniem 28 listopada.

Od około miesiąca Akademik Czerski znajdował się w porcie Mukran, czyli terminalu promowym koło miasta Sassnitz w północno-wschodniej części Rugii. W tym porcie znajduje się terminal logistyczny budowy morskiej magistrali gazowej Nord Stream 2. Przechowywane są tam m.in. rury używane do układania gazociągu. Rosyjska jednostka przybyła tam najpierw w maju br.

Akademik Czerski opuścił ten port dopiero na początku października i zatrzymał się na morzu naprzeciw Mierzei Kurońskiej, gdzie znajdował się w trybie ograniczonego manewrowania. Nieopodal w połowie października znalazła się jednostka pomocnicza o nazwie Finval, której status na serwisie Marine Traffic określony był jako "prowadzenie próbnych badań". Ponadto w pobliżu Akademika Czerskiego były wówczas także dwie jednostki pomocnicze morskich służb ratowniczych Rosji.
Następnie 26 października Akademik Czerski opuścił Bałtyk w rejonie Kaliningradu i skierował się do portu Mukran, a wraz z nim odpłynęły dwie jednostki pomocnicze.

Jak utrzymuje strona rosyjska, Akademik Czerski jest jednostką zdolną do ukończenia układania na dnie Bałtyku brakującego odcinka gazociągu Nord Stream 2. Rosja zapowiadała, że dobuduje rurociąg własnymi siłami po tym, gdy z zadania tego wycofały się - na skutek groźby sankcji amerykańskich - jednostki szwajcarskiej firmy Allseas.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE