ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Silna eksplozja w rafinerii w RPA
04.12.2020r. 08:07

Do silnej eksplozji doszlo w piątek rano w rafinerii koncernu Engen zlokalizowanej w miejscowości Wenthworth pod Durbanem w RPA. Służba ds. klęsk żywiołowych i sytuacji nadzwyczajnych prowincji KwaZulu-Natal potwierdziła wybuch. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

"Udzielono pomocy sześciu osobom, które nawdychały się oparów, ale nic im nie zagraża" - poinformował rzecznik agencji ratownictwa medycznego Advanced Life Support Paramedic, Garrith Jamieson. Dodał, że trwa gaszenie pożaru, a ratownicy próbują dotrzeć jak najbliżej miejsca katastrofy. Jamieson wyraził opinię, że prawdopodobnie doszło do wybuchu na jednym z tankowców, który stanął w płomieniach.

"Nad rafinerią koncernu Engen unosi się gęsty dym i wciąż widać ogień" - powiedział rzecznik służby ds. sytuacji nadzwyczajnych prowincji KwaZulu-Natal, Robert Mackenzie. Potwierdził, że do eksplozji doszło po godz. 7 czasu miejscowego (godz. 6 w Polsce).

Media w RPA podkreślają, że wybuch, do jakiego doszło w rafinerii był słyszalny w wielu częściach 4-milionowego Durbanu, który jest głównym portem Republiki Południowej Afryki i drugim pod względem wielkości miastem tego kraju.
Rafineria w Durbanie należała do lat 90. do koncernu Mobil. W 1993 roku spółka, która jest jej operatorem zmieniła nazwę na Engen. Koncern ten jest obecny w blisko 17 krajach regionu, gdzie utrzymuje 1450 stacji paliwowych. Eksportuje produkty petrochemiczne do ponad 30 krajów położonych nad Oceanem Indyjskim.

Rafineria Engen przerabia dziennie 120 tys. baryłek ropy i ma w swej dyspozycji 180 tankowców. Reuters podaje, że RPA jest ważnym eksporterem produktów ropopochodnych. W kraju tym funkcjonuje w sumie sześć rafinerii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE