ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Departament Energii USA wprowadza regulację, która wyklucza przeglądy środowiskowe dla morskiego transportu LNG
04.12.2020r. 12:07

Departament Energii USA wydał zasadę wykluczającą przeglądy środowiskowe dla transportu morskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG). Administracja Trumpa na ostatniej prostej wprowadza zasady wspierające przemysł paliw kopalnych - czytamy w BiznesAlert.pl.

Regulacja, którą Departament Energii wydał w zawiadomieniu przed publikacją w Rejestrze Federalnym, zwalnia wnioski o zezwolenie na transport LNG z uwzględniania przeglądów środowiskowych, które były wymagane na podstawie prawa środowiskowego i ustawy o polityce środowiskowej państwa. Wymóg dotyczył tylko dostaw LNG do krajów, z którymi Waszyngton nie ma umowy o wolnym handlu, takich jak Chiny.

Administracja Trumpa prowadzi politykę "dominacji energetycznej", aby zwiększyć produkcję i eksport paliw kopalnych. Promowała eksport LNG do Azji i Europy jako alternatywę dla gazu rurociągowego z Rosji. Nowa regulacja nie miałaby wpływu na przeglądy środowiskowe projektów LNG, które skraplają i przetwarzają paliwo, ani statków, które je transportują.
Starszy urzędnik Departamentu Energii powiedział, że przeglądy dotyczyły wpływu "odparowania" LNG lub paliwa, które podczas transportu nieuchronnie zmienia się w gaz ze stanu ciekłego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE