ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes UOKiK odstąpił od wymierzenia kar pieniężnych dla PGNiG i PGNiG Termika
04.12.2020r. 22:20

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odstąpił od wymierzenia kar pieniężnych względem PGNiG i PGNiG Termika w postępowaniu dotyczącym zarzutów o podziale rynku ciepła w Warszawie - poinformował PGNiG w komunikacie.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w połowie marca 2019 r. poinformował o wszczęciu postępowaniu w celu wyjaśnienia zarzutów w sprawie zawartego w 2014 r. porozumienia, które miało polegać na uzgadnianiu cen ciepła, podziale rynku ciepła i uzgadnianiu warunków ofert w postępowaniach na sprzedaż i dostawę ciepła.

Postępowanie dotyczyło porozumienia między Veolia Energia Warszawa i PGNiG Termika z 2014 r. Stronami postępowania były także Veolia Energia Polska i PGNiG.

Zgodnie z ustaleniami Veolia Energia Warszawa w ramach porozumienia zrezygnowała z budowy elektrociepłowni w Ursusie, natomiast PGNiG Termika ograniczyła i zamierzała zaprzestać sprzedaży ciepła. Ponadto spółki mogły wspólnie ustalać swoje taryfy, które przedstawiały do akceptacji prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki.
PGNiG w oświadczeniu z marca 2019 r. zaznaczało, że porozumienie zostało ostatecznie zerwane z inicjatywy PGNiG Termika w maju 2017 r.

Spółkom groziła kara do 10 proc. ich obrotu. UOKiK postawił też w 2019 r. zarzuty dwóm menedżerom, którzy pełnią lub pełnili wysokie funkcje w Veolia Energia Warszawa i PGNiG Termika. Maksymalna sankcja w ich przypadku to 2 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE