ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kończy się instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu jednej z łódzkich poradni zdrowia
05.12.2020r. 08:01

Kończy się instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu poradni zdrowia przy al. Piłsudskiego w Łodzi należącej do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew". Koszt inwestycji to 200 tys. zł. Dzięki instalacji placówka rocznie zaoszczędzi ok. 30 tys. zł - informuje łódzki magistrat.

Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" Elżbieta Junczyk podkreśla, że kończąca się właśnie inwestycja "spina klamrą" wszystkie modernizacje, które w ciągu ostatnich lat wykonano w poradni przy al. Piłsudskiego - od termomodernizacji, przez remonty i wyposażenie wszystkich gabinetów oraz utworzenie tu centrum rentgenowskiego, czy odnowienie parkingu dla pacjentów.

Zwraca uwagę, że panele fotowoltaiczne pozwolą zaoszczędzić placówce rocznie ok. 30 tys. zł, czyli ok. 30 proc. rachunków za energię elektryczną. "A te rosną - zarówno w związku z nowymi taryfami dostarczającego media, ale też dlatego, że rośnie nam liczba nowego sprzętu do diagnostyki, który wymaga energii elektrycznej" - podkreśla Junczyk.

Łódzka firma Solisys, która realizuje inwestycję, kończy montaż ok. 150 modułów na dachu budynku oraz całej instalacji fotowoltaicznej.
"Montaż całej instalacji będzie kosztował w sumie 200 tys. zł - z czego prawie 160 tys. zł to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zaś jedynie ok. 40 tys. zł to wkład poradni" - mówi audytor energetyczny Piotr Szewczyk.

Łódzki magistrat przypomina, że poradnia przy al. Piłsudskiego 157, która należy do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" została wcześniej kompleksowo zmodernizowana i wyposażona. Przeszła termomodernizację, modernizację gabinetów lekarskich i korytarzy, dokonano zakupów nowego sprzętu. Współpracuje z podmiotami prywatnymi - np. tomograf, który zaczął działać od ubiegłego roku jest własnością prywatnej firmy, ale już remont pomieszczeń, w których wykonywane są badania zrobiło i sfinansowało miejskie centrum. Wykonywane są tam prawie wyłącznie badania na NFZ.

W poradni powstało centrum rentgenowskie. Przychodnia "może zaoferować pacjentom właściwie wszystkie rodzaje prześwietlenia".

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Pawel PV 06.12.2020r. 00:10
Zakwakał po opisie ze to instalacja o mocy do 50 Kw aby nie wymagała zgód i pozwoleń.Taka instalacja z montażem to... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 07-12-2020r. 08:46 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE