ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Wolontariat pracowniczy Grupy Enea rośnie w siłę
05.12.2020r. 09:21

Wolontariat pracowniczy w Grupie Enea ma już niemal dziesięć lat, choć tradycja takich działań w firmie jest znacznie dłuższa. Przez ten czas udało się zrealizować wiele dużych i małych przedsięwzięć i akcji, pomagając dzieciom i młodzieży, dorosłym i seniorom, osobom chorym i potrzebującym, a także wielu instytucjom działającym społecznie na terenie całej Polski. Z roku na rok w akcje społeczne organizowane przez Grupę Enea włącza się coraz więcej pracowników. Przybywa inicjatyw zgłaszanych przez samych wolontariuszy. W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza dziękujemy im za aktywność i pracę na rzecz innych.

Społeczność wolontariuszy w Grupie Enea tworzy dziś prawie 400 pracowników. To osoby z różnych spółek i środowisk, często nie współpracujące ze sobą na co dzień, które w ważnych sprawach łączą siły i bezinteresownie włączają się w projekty edukacyjne, sportowe, kulturalne czy ekologiczne. Dziewięć lat funkcjonowania wolontariatu pracowniczego to ponad 9,5 tys. godzin zaangażowania pracowników Grupy Enea w pomoc i działania na rzecz innych.

"Podejmowane przez wolontariuszy inicjatywy, adresowane do lokalnych społeczności, ukierunkowane są na dzielenie się wiedzą oraz budowanie pozytywnych relacji. Mimo wielu obowiązków pracownicy znajdują czas i energię, by pomagać innym i są w tym naprawdę świetni. Jako firma czujemy się odpowiedzialni za społeczności, w których działamy. To nasi wolontariusze są łącznikami tych dwóch światów "- podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Enei - "Wolontariat ma niezwykłą moc integracji, która procentuje w codziennej pracy. Buduje zaufanie, łączy pracowników w realizacji wspólnych celów, a przede wszystkim przyczynia się do wzmacniania kapitału ludzkiego, który jest największą wartością naszej Grupy" - dodaje Paweł Szczeszek.

W Grupie realizowane są akcje spontaniczne, w odpowiedzi na zgłaszane potrzeby, działa również wolontariat kompetencyjny i programy grantowe, organizowane przez Fundację Enea. Większość inicjatyw realizowana jest w godzinach pracy. Wolontariusze mogą im poświęcić od 8 do 32 godzin rocznie, w zależności od spółki, w której są zatrudnieni. Tylko w zeszłym roku z efektów akcji wolontariackich organizowanych w całej Grupie Enea skorzystało 25 tys. osób.

"Każda firma, niezależnie od jej wielkości powinna funkcjonować w synergii z otoczeniem, w szczególności tym lokalnym. Dla mnie osobiście ta synergia to włączanie się w przedsięwzięcia inicjowane przez społeczności z obszaru działania Grupy Enea, ale także wdrażanie własnych pomysłów służących społecznościom lokalnym. Dlatego bez wahania dołączyłem i działam w zespole wolontariuszy Grupy Enea" - podkreśla Tomasz Mańkowski, jeden z najaktywniejszych wolontariuszy, kierownik Biura Zarządzania Ryzykiem w Enei Operator.

Od początku istnienia wolontariatu pracowniczego w Grupie Enea jego silnym fundamentem były dwa programy: "Nie taki prąd straszny" oraz "Pierwsza pomoc - ratownictwo przedmedyczne". Za sprawą pierwszego najmłodsi dowiadują się jak powstaje prąd, jak bezpiecznie z niego korzystać i co robić, by go oszczędzać. W ramach drugiego wolontariusze dzielą się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziś dużą część działalności stanowią projekty edukacyjne, charytatywne i ekologiczne. Pracownicy pomagają chorym i potrzebującym - ludziom oraz zwierzętom, sprzątają śmieci pozostawione w lasach i rzekach, biorą udział w rewitalizacjach ogrodów i skwerów, włączają się w akcje nasadzania nowych drzew.
Realizują też własne pomysły, w programie grantowym "Potęga poMocy" otrzymują wsparcie w wysokości 4 tys. zł. Rok 2020 nie zatrzymał tych działań. W tym szczególnym czasie wolontariusze szyli maseczki wielorazowego użytku, które trafiały do szpitali, domów pomocy społecznej czy hospicjów. W ramach akcji Enea dla pokoleń angażują się w pomoc seniorom, pomagając im w organizacji codziennych zakupów artykułów spożywczych czy leków. To wsparcie seniorzy otrzymują dziś, ale wolontariusze działali również na wiosnę, kiedy wiele starszych osób po prostu nie wychodziło z domów.

"Nasi wolontariusze mają na swoim koncie wiele wartościowych akcji. Wszystkim serdecznie dziękuję za otwarte serce, okazywaną chęć niesienia pomocy i działanie na rzecz innych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzę radości i satysfakcji z podejmowanych działań, które sprawiają, że świat wokół nas staje się lepszy" - dodaje Paweł Szczeszek.

Od ponad sześciu lat działania wolontariuszy wspiera Fundacja Enea, która jako inicjator i partner działań społecznie odpowiedzialnych w Grupie Enea koordynuje wydarzenia z udziałem pracowników oraz stowarzyszeń, fundacji, placówek oświatowych i innych organizacji pożytku publicznego.
Enea

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE