ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

I. Warsztaty w ramach projektu ponownego wykorzystania aktywów elektrowni węglowych (RECPP)
11.01.2021r. 05:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
19 stycznia odbędą się I Warsztaty w ramach Projektu RECPP, który służyć ma wykorzystaniu infrastruktury pozostałej po odstawianych elektrowniach, tak aby tworzyć nowe perspektywy dla regionów energetyki węglowej, co wpisuje się w działania Sprawiedliwej Transformacji.

Warsztaty otworzy Minister Klimatu i Środowiska Pan Michał Kurtyka, a wystąpienia zapowiedzieli reprezentanci Parlamentu Europejskiego oraz Komisji Europejskiej. Panelistami będą także doświadczeni przedstawiciele branży energetycznej pochodzący z różnych krajów Unii Europejskiej.

Głównym tematem warsztatów jest podjęcie szerokiej dyskusji dotyczącej oceny możliwości wykorzystania aktywów elektrowni węglowych podlegających przekształceniu, również w kontekście wyzwań stojących przed energetyką węglową w okresie transformacji. Tematyka wystąpień i grup dyskusyjnych poruszać będzie ogólne zagadnienia i problemy związane z transformacją energetyki węglowej ale także szczegółowe kwestie związane z odstawianiem jednostek i trudnościami z tym związanymi, które są identyfikowane w krajach, gdzie proces ten już trwa. Rozmowy dotyczyć będą także konkretnych przykładów i już implementowanych rozwiązań na terenie Wspólnoty.

Warsztaty stwarzają unikalną platformę do dyskusji i wymiany doświadczeń przez przedstawicieli różnych krajów, co może pozwolić na przygotowanie się polskiemu sektorowi energetycznemu - ale także administracji rządowej i samorządowej - do transformacji i wyzwań z nią związanych. Śledzenie postępów i rozwiązań może być pomocne w sformułowaniu właściwego podejścia do oceny możliwości i potencjału ponownego wykorzystania aktywów elektrowni węglowych.

Warsztaty będą prowadzone online (z wykorzystaniem platformy Zoom) w języku angielskim a udział w nich jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny jest na stronie Projektu -https://www.recpp.eu/events/first_workshop/, gdzie można także zgłosić swój udział.

RECPP jest projektem finansowanym z Funduszu Badawczego Węgla i Stali, realizowanym w konsorcjum 13 partnerów w tym m.in. RWE, EdF, CEZ, Verbund, a koordynowanym przez niemieckie stowarzyszenie VGB. Jego celem jest poszerzenie działań podejmowanych w ramach transformacji regionów węglowych o przeprowadzenie inwentaryzacji elektrowni węglowych w Europie i wypracowanie najlepszych możliwości ich ponownego wykorzystania. Projekt RECPP wpisuje się w działania Sprawiedliwej Transformacji Komisji Europejskiej i został objęty patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych. W Polsce Projekt prowadzi Główny Instytut Górnictwa przy współpracy z Tauron Wytwarzanie i Towarzystwem Gospodarczym Polskie Elektrownie.
Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE